MotoGP

Franco Morbidelli

Marc VDS stanie się satelickim zespołem Yamahy?

Serwis Motorsport.com donosi, że ekipa Marc VDS prowadzi zaawansowane negocjacje z Yamahą w sprawie dostarczania motocykli od sezonu 2019 MotoGP.

Zespół Marc VDS w sezonie 2015 awansował do MotoGP. Stało się tak głównie dlatego, aby zapewnić miejsce w klasie królewskiej wówczas protegowanemu Hondy - Scottowi Reddingowi. Oczywiście japoński producent zaopatrywał tę ekipę w swoje motocykle. W kolejnym roku jego barw bronili Jack Miller i Esteve Rabat.

W tym sezonie ekipę Marc VDS reprezentują mający fabryczny kontrakt Cal Crutchlow oraz Takaaki Nakagami. Jej szef, a więc Micheal Bartholemy nie jest zadowolony ze współpracy z Hondą, która faworyzuje zespół LCR i wiele na to wskazuje, że Marc VDS zmieni partnera.

Kilka tygodni temu zespół Tech 3 poinformował o zakończeniu współpracy z Yamahą na rzecz KTM już od sezonu 2019. W wyniku tego producent ten może związać się z inną prywatną ekipą, którą może być chociażby zespół Marc VDS.

Dużą rolę w tym zakulisowym procesie odgrywa zawodnik Yamahy, jeżdżąca legenda MotoGP – Valentino Rossi. Podopieczny Włocha z akademii VR46 - Franco Morbidelli właśnie reprezentuje zespół Marc VDS.

Jesteśmy związani z akademią VR46. Analizujemy rynek ogólnie, ale mamy porozumienie ze strukturą VR46 i zamysł jest taki, aby jeden zawodnik znalazł się u nas w odpowiednim momencie. Dobrym tego przykładem jest Morbidell. Mieliśmy szansę i byliśmy bardzo zainteresowani jeko kandydaturą. Niemniej jednak na chwilę obecną Jonas Folger i Johann Zarco podpisali swoje kontrakty z Tech 3, a Rossi i Vinales z nami. Nie mamy dla niego motocykla – wyjaśnił szef zespołu Yamahy Lin Jarvis.

Francesco Bagnaia jest kolejnym interesującym przykładem, ponieważ gdy Tech 3 zdecydowało o zakończeniu współpracy, mieliśmy zamiar go tam umieścić.

Yamaha najprawdopodobniej w dłuższej perspektywie czasowej będzie udostępniać swoje motocykle fabryczne do zespołu Valentino Rossiego, który po zakończeniu kariery Włocha może znaleźć się w klasie królewskiej.

Marc VDS miał prowadzić nieudane rozmowy z Suzuki, które ze względów finansowych nie jest w stanie sobie pozwolić na dostarczanie większej liczby motocykli. W związku z tym belgijski zespół rozpoczął negocjacje z Yamahą.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone