MotoGP

Marc Marquez i Fabio Quartararo

Marc Marquez: Quartararo będzie pretendentem do tytułu w sezonie 2020

Marc Marquez wyraził uznanie dla tegorocznego debiutanta w klasie MotoGP. Obrońca mistrzowskiego tytułu podczas konferencji prasowej po wyścigu o Grand Prix San Marino przyznał, że Fabio Quartararo, jest prawdziwym zwycięzcą niedzielnego wyścigu, jak i najlepszym zawodnikiem całego weekendu na torze Misano.

Obaj wcześniej wspomniani zawodnicy byli najlepsi podczas tegorocznych zmagań na obiekcie imienia Marco Simoncelliego. Podobne czasy okrążeń w sesjach treningowych zwiastowały niesamowitą walkę o zwycięstwo w niedzielnym wyścigu i rzeczywiście mieliśmy piękny pojedynek, w których główne role zagrali Fabio Quartararo oraz Marc Marquez.

Zwycięsko z tej walki wyszedł, co prawda siedmiokrotny mistrz świata, ale francuski debiutant mocno dał się we znaki liderowi zespołu Repsol Honda. 20-latek zrobił tak duże wrażenie na swoim rywalu, że ten już teraz wymienia go w gronie pretendentów do mistrzowskiego tytułu w sezonie 2020.

"To był świetny wyścig" – zaczął Marquez. "Fabio pokazał nam wszystkim, że ma wielki potencjał, talent, a także świetny zespół. Ma wszystko, żeby w przyszłym roku stanąć do walki o mistrzowski tytuł, na co bardzo liczę."

Lider mistrzostw świata zwrócił uwagę na styl jazdy Quartararo, który idealnie pasuje pod motocykl Yamahy.

"Jego styl jazdy jest idealny pod Yamahę. Jeździ bardzo precyzyjnie, ale najwięcej zyskuje w szybkich zakrętach. Dlatego starałem się go wyprzedzić przed zakrętem jedenastym, ponieważ przez kilka okrążeń próbowałem go tam zaatakować i nie dałem rady. Wiedziałem, że jeśli będę za nim w tamtej sekcji toru, to przegram wyścig" – dodał zwycięzca Grand Prix San Marino.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone