MotoGP

Marc Marquez - Repsol Honda

Marc Marquez: Długie przejazdy niemożliwe

Choć dochodzący do zdrowia po operacji ramienia Marc Marquez był najszybszy pierwszego dnia testów w Sepang, tak na razie nie jest w stanie przejechać dystansu wyścigu.

W ubiegłym sezonie 25-letni Hiszpan zmagał się z przemieszczającym się lewym ramieniem. Mimo że problem był uciążliwy, nie przeszkodziło mu to w wywalczeniu mistrzowskiego tytułu. Po zakończeniu zmagań postanowił jednak poddać się operacji.

Podczas zimowej przerwy Marquez przechodził codzienną rehabilitację mającą go jak najlepiej przygotować do sezonu 2019. Jak na razie wydaje się przebiegać ona zgodnie z planem, choć Hiszpanowi brakuje na razie sił, by przejechać dłuższy dystans. Pierwszego dnia testów wykonał ledwie 29 okrążeń, lecz jego najlepszy czas pozwolił mu zostać liderem tabeli.

Nie jest problemem być szybkim na jednym czy na dwóch okrążeniach, ale zrobienie dłuższego dystansu będzie niemożliwe – powiedział po pierwszym dniu testów Marc Marquez. Zmagam się bardziej ze zmianą kierunku z lewego na prawy, szczególnie z zakrętu piątego do szóstego i dwunastego do trzynastego, tam wysilam się jeszcze bardziej. Zmagam się także z dohamowaniem do zakrętu dziewiątego i dwunastego. Na szczęście są to tylko lewe zakręty, w prawych czuję się zupełnie normalnie.

Z drugiej strony spodziewam się, że będę lepszy niż jestem. Jeżdżę, ale ciągle pozostaje dużo pracy do zrobienia. Dużo pracy, bo ciągle nie mam siły - kontynuował zawodnik Repsol Hondy.

Przed Marquezem i innymi zawodnikami jeszcze dwa dni testów w Malezji. Dla Hiszpana kluczowe będzie, jak zareaguje jego organizm po powrocie na motocykl.

Przerwaliśmy dzisiaj wcześnie, ale tak czy inaczej pozostają jeszcze dwa dni. Jutro zobaczymy, czy wstanę lepiej czy gorzej, ale w zasadzie to szczęśliwe uczucie wrócić na motocykl – dodał obrońca mistrzowskiego tytułu.

 

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone