MotoGP

Jorge Lorenzo i Marc Marquez

Lorenzo wdzięczny Marquezowi za możliwość przejścia do Hondy

Trzykrotny mistrz świata klasy MotoGP przyznaje, iż  jest „wdzięczny” swojemu przyszłemu koledze z zespołu, że nie blokował on jego przejścia do fabrycznej ekipy Hondy.

W czerwcu tego roku Jorge Lorenzo zszokował cały padok MotoGP, kiedy okazało się, że porozumiał się z teamem Repsol Honda, podpisując dwuletnią umowę. Większość kibiców, jak i dziennikarzy nie mogła uwierzyć, że japońska marka skusiła się na taki manewr. Wiadomo, że harmonia w zespole jest najważniejsza, a po takim duecie, jaki stworzą Marquez i Lorenzo, raczej należy się spodziewać, że żaden z zawodników nie będzie chciał być kierowcą numer „dwa” w zespole.

W wywiadzie dla Autosportu „Por Fuera” powiedział, że jest bardzo zadowolony z zawarcia umowy z Repsol Hondą. Hiszpan podziękował również Marquezowi, że nie stał na przeszkodzie przy negocjacjach.

Jestem bardzo zadowolony, że od przyszłego roku będę reprezentował barwy Repsol Hondy – przyznał zawodnik z Majorki.

Dla mnie oznacza to, że będę reprezentował chyba obecnie najlepszy zespół w stawce. Mój kontrakt oznacza również, że Marc czuje się bardzo mocny  i jest pewny siebie, co mnie tylko motywuje do pracy i mam nadzieję, że będziemy walczyć o najwyższe laury dla Hondy. Miałem trudną sytuację w czerwcu, ale na szczęście wszystko skończyło się dobrze i będę miał możliwość walki o mistrzostwo świata.

Zawodnik, który zdobył ostatni tytuł dla Yamahy, odniósł się również do propozycji swojego dawnego pracodawcy. Przypomnijmy, że ekipa z Hamamatsu, oferowała starty Lorenzo w nowo powstałym prywatnym zespole SIC- Yamaha.

Chciałem dalej ścigać się w czołówce, więc wybrałem ofertę Hondy. Każdy z zawodników MotoGP doskonale wie, jaka jest różnica pomiędzy wsparciem w fabrycznej ekipie i wsparciem w prywatnym zespole – dodał Jorge Lorenzo.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone