MotoGP

Jorge Lorenzo - Ducati Team

Lorenzo powróci na motocykl Ducati podczas Grand Prix Malezji

Jorge Lorenzo wystartuje w Grand Prix Malezji na torze Sepang i spróbuje swoich sił po operacji nadgarstka, która wykluczyła go z GP Japonii i Australii.

Hiszpan z zespołu Ducati uległ poważnemu wypadkowi podczas drugiego treningu Grand Prix Tajlandii na torze Buriram i od tego czasu nie wystartował w kolejnych starciach, poddając się operacji lewego nadgarstka.

Podczas weekendu wyścigowego na torze Phillip Island w Australii, Lorenzo został zastąpiony przez Alvaro Bautistę z ekipy Angel Nieto, który po zaciętej walce zakończył rywalizację na czwartej lokacie.

Mimo niedawnej operacji, Hiszpan przyznał, że chce sprawdzić się na motocyklu i zobaczyć, jak nadgarstek reaguję na jazdę.

Minęło zaledwie osiem dni od operacji lewego nadgarstka, ale czuję się trochę lepiej - powiedział Jorge Lorenzo.

Operację przeszedłem całkiem niedawno, więc będziemy musieli poczekać aż wsiądę na motocykl, aby zobaczyć, jak reaguje nadgarstek i czy nadal odczuwam duży ból podczas jazdy.

W czwartek udam się do centrum medycznego na torze w celu sprawdzenia mojej kondycji i mam nadzieję, że będę się w stanie ścigać, mimo iż nie będę w 100 procentowej kondycji zdrowotnej.

Nie byłem w stanie trenować przez ostatnie kilka dni, a tor Sepang jest bardzo wymagający, więc nie jest to idealny scenariusz, by powrócić na tor - przyznał Hiszpan.

W gotowości do zastąpienia Lorenzo jest Michele Pirro, zawodnik testowy Ducati, który wsiądzie na motocykl Desmosedici GP18, jeśli Hiszpan postanowi wycofać się z GP Malezji.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone