MotoGP

Jorge Lorenzo - Repsol Honda

Limiter prędkości przyczyną słabego startu Jorge Lorenzo w GP Argentyny

Jorge Lorenzo po starcie z dwunastego pola spadł na ostatnie miejsce. Jak się okazało, przyczyną takiego słabego początku było omyłkowe włączenie limitera prędkości używanego podczas przejazdu przez aleję serwisową.

Hiszpan słynie z bardzo dobrych startów, więc zaskoczeniem była jego ostatnia pozycja na dojeździe do pierwszego zakrętu. Zawodnik Repsol Hondy przyznał jednak po wyścigu, że omyłkowo włączył limiter prędkości i na samym starcie mógł jechać z maksymalną prędkością 60 km/h. 

Lorenzo zdołał jednak odrobić stracone miejsce i wyścig o GP Argentyny zakończył na dwunastym miejscu, czyli dokładnie na takim, z jakiego startował. Niemniej jednak trzykrotny mistrz świata MotoGP ma po raz kolejny bardzo słaby początek sezonu, gdyż po dwóch wyścigach zgromadził zaledwie siedem punktów i w tabeli zajmuje odległe czternaste miejsce. Do swojego zespołowego partnera, Marca Marqueza traci 38 "oczek".

"Ruszyłem z limiterem prędkości w pit-lane. Wygląda na to, że nacisnąłem go nieświadomie, ponieważ pamiętam tylko wciśnięcie przycisku procedury startowej" - mówił Jorge Lorenzo tuż po zakończeniu wyścigu.

"Nagle motocykl, obroty silnika spadły w dół tak, jakbym nie miał paliwa i nie wiedziałem, co się dzieje. Wygląda jednak na to, że przycisk limitera był włączony i motocykl nie jechał, więc wszyscy mnie wyprzedzili i byłem na ostatniej pozycji, podobnie jak w Katarze."

Jorge Lorenzo w tym sezonie dołączył do zespołu Repsol Honda i przez kontuzję nie uczestniczył w przedsezonowych testach w Malezji. Hiszpan ciągle potrzebuje więc czasu na oswojenie się z nową maszyną. Poza zdrowiem w Argentynie nie pomagały mu warunki panujące na torze Termas de Rio Hondo.

"To był bardzo trudny wyścig do odzyskiwania pozycji. Także przyczepność toru była bardzo zła po wyścigu Moto2 i przez cieplejsze warunki, więc był to koszmar. Mam nadzieję, że w przyszłości nie powtórzą się takie dziwne i nieszczęśliwe rzeczy" - zakończył 31-latek z Majorki.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone