LCR Honda przedłuża kontrakt z Takaakim Nakagamim na sezon 2019

Takaaki Nakagami pozostanie w zespole LCR Honda na sezon 2019 Motocyklowych Mistrzostw Świata.

Japończyk w MotoGP zadebiutował w tegorocznym sezonie, po rywalizacji w Moto2 i dołączył do poszerzonego składu ekipy LCR Honda, ścigając się rocznym motocyklem Honda RC213V.

Wszystko wskazywało na to, że Nakagami pozostanie w ekipie Lucio Cecchinellego na drugi sezon, co oficjalnie zostało potwierdzonego przed jego domową rundą na torze Motegi w Japonii.

Przede wszystkim cieszę się, że mogę kontynuować pracę w zespole LCR Honda Idemitsu w 2019 roku - powiedział Takaaki Nakagami.

Wielkie podziękowania należą się naszemu sponsorowi Idemitsu za wspaniałe wsparcie i oczywiście firmie Honda HRC za wiarę w moje umiejętności oraz zapewnienie konkurencyjnego pakietu technicznego.

To bardzo profesjonalny zespół i nie mogłem prosić o więcej w moim debiutanckim sezonie w klasie MotoGP, więc jestem bardzo szczęśliwy, że mogę kontynuować współpracę z Lucio i jego ekipą.

Nie mogę doczekać się rozpoczęcia nowego sezonu, ale jednocześnie jestem bardzo skoncentrowany na moim domowym wyścigu na Motegi i ostatnich wyścigach mistrzostw sezonu 2018 - dodał Japończyk.

Bardzo zadowolony z pracy z Takaaki Nakagamim jest szef ekipy LCR Honda Lucio Cecchinello, który przyznał, że współpraca z Japończykiem to jak dotąd prawdziwa przyjemność.

Debiut w klasie MotoGP nie jest łatwy dla zawodnika, ponieważ poziom jest bardzo wysoki, ale Taka wykazał się niezwykłymi umiejętnościami i chęcią uczenia się, często kończąc wyścigi jako najlepszy debiutant w kategorii - powiedział Cecchinello.