MotoGP

Motocykl Pola Espargaro

KTM zadowolony z wyników testów na torze Le Mans. Pedrosa dalej pauzuje

Red Bull KTM w składzie Pol Espargaro, Johann Zarco oraz kierowca testowy Mika Kallio rozpoczęli dwudniowe testy na francuskim torze Le Mans, gdzie około tydzień temu polscy zawodnicy startowali w 24-godzinnym wyścigu. W sesji nie bierze udziału Dani Pedrosa, który w trakcie przerwy zimowej przeszedł operację.

Austriacka marka po udanej rundzie w Stanach Zjednoczonych rozpoczęła przygotowania do europejskiej części sezonu. Zawodnicy będą ze sobą rywalizowali na francuskim torze w połowie maja.

Mika Kallio, jedyny dostępny kierowca testowy KTM’a, przez dwa dni wykonał większość programu testowego, który zaplanował austriacki zespół. Pol Espargaro i Johann Zarco wyjechali na tor podczas drugiego dnia testów. Ze względu na złe warunki pogodowe zawodnicy mieli ograniczone pole manewru.

Pomimo słabych warunków pogodowych szefostwo KTM’a jest zadowolone z rezultatu. Następna okazja do testów nastąpi 6 maja w Hiszpanii na torze Jerez. KTM nie podał jeszcze składu testowego, jaki wyjedzie w poniedziałek na tor. Mało prawdopodobne jest, że zobaczymy na nich Daniego Pedrosę.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone