MotoGP

Dani Pedrosa - KTM

KTM: Dani Pedrosa powróci na tor w czerwcu

Austriacka marka poinformowała w czwartek, że Dani Pedrosa jest już w pełni gotowy, aby powrócić do jazdy motocyklem.

Według informacji podanych przez fabryczny zespół KTM'a, w poprzednim tygodniu trzykrotny mistrz świata odbył prywatne testy na torze Mugello, które miały za zadanie sprawdzić aktualną formę Hiszpana. Wykazały one, że Pedrosa jest gotowy do powrotu na tor.

"Bardzo dobrze było zobaczyć Daniego z powrotem na motocyklu" – powiedział Mike Leitner, szef zespołu Red Bull KTM. "Byłem pod wrażeniem jego pozycji na motocyklu, zwłaszcza po kontuzji obojczyka, która dość często dotyka zawodników MotoGP. Testy na Mugello pokazały, że Dani jest gotowy rozpocząć pracę kierowcy testowego na pełnych obrotach."

"Wszyscy widzimy, jak blisko siebie jest tegoroczna stawka MotoGP. Dlatego doświadczenie Daniego będzie bardzo ważne, w kontekście rozwoju naszego motocykla. Jestem przekonany, że Dani powróci do swojej roli w zespole w czerwcu" – dodał Leitner.

Powrót Pedrosy może być dobrą wiadomością szczególnie dla Johanna Zarco. Obaj zawodnicy słyną z płynnego stylu jazdy, lecz Francuz obecnie próbuje dopasować swój styl jazdy do tegorocznej maszyny austriackiego teamu.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone