MotoGP

Cal Crutchlow - LCR Honda Castrol

Kontuzjowany Cal Crutchlow opuści GP Australii

Cal Crutchlow opuści pozostałą część weekendu wyścigowego na torze Phillip Island po tym, jak doznał kontuzji w trakcie drugiej sesji treningowej.

Brytyjczyk bardzo dobrze rozpoczął australijską rundę, notując piąty czas podczas pierwszego treningu. W drugim również spisywał się bardzo dobrze aż do momentu poważnego upadku w pierwszym zakręcie. W jego wyniku Crutchlow doznał złamania kości piszczelowej oraz kostki w prawej nodze.

Służby medyczne bardzo szybko zajęły się leżącym zawodnikiem LCR Hondy i po wstępnej pomocy, 32-latek został przetransportowany do pobliskiego szpitala w Melbourne. Tam przejdzie operację, która definitywnie przekreśla jego dalszy udział w GP Australii. Niewykluczone również, że Crutchlow opuści także przyszłotygodniową rundę w Malezji.

Wraz z GP Australii do końca sezonu pozostały tylko trzy wyścigi. Brytyjczyk w klasyfikacji generalnej zgromadził do tej pory 148 punktów i traci do poprzedzającego go Mavericka Vinalesa zaledwie siedem "oczek". Za 32-latkiem znajduje się natomiast Johann Zarco, który zdobył dotychczas 133 punkty.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone