MotoGP

Jorge Lorenzo - Repsol Honda

Jorge Lorenzo zadowolony z wizyty w siedzibie HRC: Miałem bardzo interesującą podróż do Japonii

Jorge Lorenzo jest zadowolony z niedawnej wizyty w siedzibie HRC, która miała mu pomóc w lepszym zrozumieniu Hondy.

Trzykrotny mistrz świata nie zaliczy do udanych swoich pierwszych sześciu wyścigów w barwach zespołu Repsol Honda. Lorenzo jak na razie nie może dopasować stylu jazdy do charakterystyki motocykla i ma dość spore problemy w swoim pierwszym sezonie na RC213V, szczególnie ze swoją pozycją. Jak na razie jego najlepszym wynikiem jest jedenaste miejsce podczas Grand Prix Francji.

Zespół chciał więc pomóc swojemu podopiecznemu w poprawie osiągów i zabrał go do Japonii, gdzie mieści się siedziba HRC.

„Postanowiliśmy spróbować poprawić ergonomiczne problemy Jorge, organizując podróż do Japonii” – wyjaśniał przed wylotem szef zespołu, Alberto Puig. „Pomyśleliśmy, że dobrym pomysłem jest bezpośrednia rozmowa z inżynierami i głębsza analiza problemów, które ma, aby spróbować uzyskać lepszą pozycję na motocyklu”.

Hiszpański zawodnik podkreślił, że wyjazd był bardzo ciekawy i pozwolił mu popracować nad wieloma aspektami. Niektóre rezultaty wizyty w siedzibie HRC będzie można zobaczyć już w Barcelonie.

„Miałem bardzo interesującą podróż do Japonii, gdzie mogliśmy popracować nad wieloma rzeczami. Pewne z nich pomogą w ten weekend, a niektóre w przyszłości” – mówił Jorge Lorenzo.

W ten weekend zawodnicy MotoGP będą rywalizować na torze Barcelona-Catalunya, gdzie rok temu hiszpański zawodnik odniósł swoje drugie zwycięstwo w barwach Ducati.

„Po mieszanym weekendzie na Mugello mam nadzieję, że uda nam się wykonać dobrą robotę w ten weekend w Barcelonie. Będziemy ciągle pracować na maksimum naszych możliwości, aby zmniejszyć różnicę do czołówki. Mamy też test po wyścigu, na który również czekam” – dodał Hiszpan.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone