MotoGP

Jorge Lorenzo - Ducati Team

Jorge Lorenzo: Yamaha powróci na szczyt

Według Jorge Lorenzo nieuniknione jest, że Yamaha powróci do czołówki MotoGP. W królewskiej kategorii można się bowiem dopatrywać natury cyklicznej.

Hiszpan spędził w fabrycznej ekipie Yamahy dziewięć sezonów, podczas których zdobył trzy mistrzowskie tytuły. Doskonale więc wie, na co stać jego były zespół. Co prawda jest on teraz w swoim najgorszym okresie w historii, ale w przeszłości zdarzały się podobne spadki formy.

Lorenzo porównuje więc MotoGP do piłki nożnej. Podobnie jak tam, w wyścigach motocyklowych jedna ekipa może mieć gorszy sezon, by kolejnego powrócić do doskonałej formy. Nawet za czasów startów Hiszpana w Yamasze tak też się zdarzało. Jego motocykl raz był lepszy, raz gorszy. Sprawa podobnie ma się z Hondą. Nawet Marc Marquez nie był w stanie wywalczyć mistrzowskiego tytułu w 2015 roku, gdy sprzęt, jakim dysponował, odbiegał osiągami w porównaniu do Yamahy.

Myślę, że MotoGP jest trochę jak piłka nożna, rzeczy dzieją się tutaj cyklicznie. Barcelona i Real Madryt mogą mieć trzy czy cztery trudne sezony, ale prędzej czy później powrócą. Yamaha ma w historii powroty i myślę, że prędzej czy później on przyjdzie – przyznał Jorge Lorenzo.

Valentino Rossi podczas rundy w Aragonii powiedział, że Yamaha po raz ostatni znacząco poprawiła się w 2015 roku. Sezon później straciła jednak swoją przewagę nad Hondą, do czego odniósł się Lorenzo.

2016 był trudnym rokiem, ponieważ rozpoczęliśmy go, mając silną elektronikę, a Honda później nieco się rozwinęła i nas złapali. Byliśmy trochę nierówni w wyścigach, ale na niektórych torach byliśmy bardzo silni. Odniosłem cztery zwycięstwa, lecz w sezonie 2015 byliśmy silniejsi – kontynuował trzykrotny mistrz świata MotoGP. Jednak tak, jak wcześniej mówiłem, rzeczy dzieją się cyklicznie i oni wcześniej czy później powrócą.

 

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone