MotoGP

Jorge Lorenzo - Ducati Team

Jorge Lorenzo wycofuje się z Grand Prix Japonii

Zawodnik zespołu Ducati, Jorge Lorenzo, wycofał się z Grand Prix Japonii na torze Motegi.

Hiszpan nadal odczuwa ból, po wypadku do jakiego doszło w Tajlandii na torze Buriram, gdzie odnowiła się kontuzja nadgarstka, której nabawił się jeszcze w Grand Prix Aragonii.

Podczas spotkania z mediami w czwartek, zawodnik Ducati mówił: Nie sądzę, że jutro będę dobrze się czuł na motocyklu, ale spróbuje jeździć w każdym razie, ponieważ nigdy nic nie wiadomo - wyjaśnił.

Jest to skomplikowane, ponieważ ten rodzaj urazu bez operacji wymaga wiele dni na regenerację, a teraz musimy ścigać się trzy razy z rzędu, więc sytuacja jest trudna.

Lorenzo ostatecznie spróbował swoich sił podczas pierwszego treningu na torze Motegi, jednak po wolnych dwóch okrążeniach zjechał do boksów i wycofał się ostatecznie z szesnastej rundy Motocyklowych Mistrzostw Świata.

Wygląda na to, że będzie to koniec jego weekendu - powiedział podczas pierwszego treningu na torze Motegi Paulo Ciabatti, Dyrektor Sportowy Ducati.

Czuł się lepiej podczas dwóch tygodni odpoczynku, jednak w ostatnich dniach zintensyfikował trening i odczuł mocniejszy ból.

Motegi nie jest najlepszym torem do jazdy, gdy odniesiesz obrażenia. Zobaczymy, co zdecyduje, ale z tym bólem, jazda nie byłaby mądra - dodał.

Zespół Ducati potwierdził, że nie zastąpi Jorge Lorenzo na resztę weekendu, a jedynym reprezentantem Włoskiej ekipy będzie Andrea Dovizioso.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone