MotoGP

Jorge Lorenzo - Repsol Honda

Jorge Lorenzo przeszedł pomyślnie operację

Jorge Lorenzo przeszedł w poniedziałek operację, która miała na celu naprawienie złamanej kości łódeczkowatej w lewym nadgarstku.

Hiszpan przygotowywał się do nadchodzącego sezonu, jeżdżąc na motocyklu w pobliżu Werony. Niestety, w pewnym momencie zaliczył upadek. Lorenzo odczuwał po nim ból w lewej ręce, przez co też odwiedził pobliski szpital. Badania wykazały złamanie kości łódeczkowatej w lewym nadgarstku i konieczność przeprowadzenia operacji, o czym też tutaj wczoraj pisaliśmy.

Trzykrotny mistrz świata MotoGP poddał się więc zabiegowi, podczas którego wprowadzono w kontuzjowaną kończynę najmniej inwazyjnie tytanową śrubę. Reprezentant Hiszpanii pozostanie na obserwacji w szpitalu przez 24 godziny, a następnie ma przez cztery dni odpoczywać. Wtedy powinien być wystarczająco zdrowy, by rozpocząć rehabilitację.

Kontuzja nie wykluczyła go jednak z udziału w prezentacji zespołu, która odbędzie się w środę 23 stycznia. Repsol Honda zaprezentuje barwy na sezon 2019 w Madrycie oraz będzie tam świętować swoje 25-lecie w wyścigach Motocyklowych Mistrzostw Świata.

Lorenzo wraz ze swoim zespołem zdecydowali jednak odpuścić sobie udział w pierwszej turze przedsezonowych testów, którą zaplanowano w dniach 6-8 lutego na torze Sepang w Malezji. Hiszpan ma być jednak gotowy na sesję testową, która odbędzie się w Katarze w dniach 23-25 lutego.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone