MotoGP

Jorge Lorenzo - Ducati Team

Jorge Lorenzo przeszedł operację stopy

Jorge Lorenzo przeszedł w poniedziałek udaną operację prawej stopy. Zabieg przeprowadził znany w środowisku motocyklowym doktor Xavier Mir.

Trzykrotny mistrz świata MotoGP miał bardzo pechową końcówkę sezonu. Wszystkiemu winien okazał się upadek z pierwszego zakrętu GP Aragonii, kiedy to Hiszpan doznał kontuzji prawej stopy. Wydawało się, że dwa tygodnie przerwy pomiędzy rundami wystarczą na rekonwalescencję, lecz zawodnikowi Ducati przytrafiła się kolejna wywrotka podczas jednego z treningów przed GP Tajlandii. Tym razem najbardziej ucierpiał nadgarstek. Lorenzo planował wrócić do rywalizacji w Malezji, lecz ostatecznie wziął udział dopiero w ostatnim wyścigu sezonu - GP Walencji. Zajął w nim jednak dopiero dwunaste miejsce.

Po zakończeniu sezonu Hiszpan wziął udział jeszcze w dwóch sesjach testowych, gdyż bardzo ważne było dla niego zapoznanie się z Hondą, na której to spędzi przynajmniej dwa kolejne lata. Ciągle jednak nie był w pełni formy, gdyż dokuczał mu ból w prawej stopie, co było konsekwencją upadku w Aragonii.

Lorenzo postanowił więc wykorzystać zimową przerwę i poddać się operacji. Zabieg przeszedł w jednym ze szpitali w Barcelonie - University Hospital Dexeus - Quiron Group. Wszystko przebiegło zgodnie z planem i Hiszpan dochodzi już do zdrowia.

Marc Marquez z koniecznością operacji

Zabiegowi poddać się będzie musiał również Marc Marquez. Zdobywca mistrzowskiego tytułu, a zarazem zespołowy partner Lorenzo, ma problemy z lewym ramieniem, co uwidoczniło się podczas upadku w Walencji. 25-latek ma przejść operację już dziś, a jego lekarzem prowadzącym będzie również doktor Xavier Mir.

Zawodnicy Repsol Hondy mają teraz ponad dwa miesiące przerwy, gdyż najbliższe testy rozpoczną się dopiero 6 lutego na torze Sepang w Malezji.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone