MotoGP

Jorge Lorenzo - Ducati Team

Jorge Lorenzo przejdzie do Suzuki?

Jak uważa Motorsport.com, celem Suzuki na sezon 2019 jest zakontraktowanie Jorge Lorenzo. Trzykrotny mistrz świata MotoGP miałby zająć miejsce Andrei Iannone.

Hiszpański czempion dołączył do królewskiej klasy Motocyklowych Mistrzostw Świata w 2008 roku, w której to do sezonu 2016 jeździł nieprzerwanie na fabrycznej Yamasze. Niezbyt dobre stosunki z Valentino Rossim sprawiły jednak, że od ubiegłorocznych zmagań reprezentuje barwy Ducati. Dołączenie Lorenzo do włoskiej ekipy miało być strzałem w dziesiątkę i umożliwieniem im walki o mistrzostwo świata. Jak się później okazało, o tytuł walczył Andrea Dovizioso, a nie Hiszpan.

Obecny kontrakt 30-latka zapewnia mu pensję w wysokości 12 milionów euro rocznie. Brak jednak oczekiwanych wyników i dość kiepskie rozumieniem się z maszyną sprawiły, że nowa umowa mogłaby opiewać na dużo niższą kwotę. Wyższych zarobków domaga się bowiem również świetnie spisujący się Dovizioso, który inkasuje obecnie ledwie 2 miliony euro za sezon.

Z takiej obniżki pensji z pewnością nie byłby zadowolony Lorenzo. Z ratunkiem przychodzi więc Suzuki. Zespół z Hamamatsu nie jest zadowolony z jazdy Andrei Iannone, więc w przyszłym roku najprawdopodobniej zwolni się w ekipie jedno miejsce. Na nie miałby wejść Jorge Lorenzo, który znany ze swojego płynnego stylu jazdy mógłby idealnie współgrać z motocyklem Suzuki. Maszyna ta, choć nie jest najlepsza w stawce, jest w stanie odnosić dobre wyniki, a nawet i wygrywać. Dokonywał tego w sezonie 2016 Maverick Vinales, a w minionym GP Argentyny Alex Rins zajął pierwsze w swojej karierze podium w klasie MotoGP.

Jak się wydaje, kluczowe w kontekście przyszłości Lorenzo, będą trzy kolejne wyścigi. Jak na razie Hiszpan w dwóch rundach zdobył ledwie jeden punkt i zajmuje dwudzieste miejsce w klasyfikacji. Ewentualnych innych opcji dla Lorenzo niż Suzuki czy Ducati jest jednak niewiele. Trzykrotny mistrz świata chciałby mieć konkurencyjny motocykl, a takiego mogą mu nie zaoferować prywatne ekipy.

Przypomnijmy, że Marc Marquez przedłużył już kontrakt z Repsol Hondą, a Maverick Vinales i Valentino Rossi z Yamahą. W fabrycznych zespołach bardzo prawdopodobne jest również przedłużenie umowy przez Daniego Pedrosę i Alexa Rinsa.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone