MotoGP

Jorge Lorenzo - Ducati Team

Jorge Lorenzo opuszcza GP Australii na torze Phillip Island

Zawodnik Ducati, Jorge Lorenzo, nie weźmie udziału w Grand Prix Australii na torze Phillip Island, czego powodem jest uraz nadgarstka.

Hiszpan podczas GP Tajlandii na torze Buriram doznał złamania nadgarstka, po ciężkim wypadku i wycofał się z dalszej rywalizacji. Swoich sił spróbował na torze Motegi, po dwutygodniowej przerwie, jednak po dwóch okrążeniach zrezygnował ze startu.

Lorenzo powiedział, że byłoby prawie niemożliwym aby zdążył z rekonwalescencją na Grand Prix Australii, które odbędzie się tydzień po rywalizacji w Japonii, ponieważ jego nadgarstek niewystarczająco doszedł do siebie.

W niedzielę zespół Ducati poinformował, że Lorenzo opuści rundę w Australii, jednak powróci na przedostatnią na torze Sepang w Malezji.

Lorenzo wróci dzisiaj do domu, aby przeprowadzić dalsze kontrole lekarskie i przyspieszyć powrót do zdrowia lewego nadgarstka - poinformował zespół Ducati na Twitterze.

W przyszłym tygodniu Jorge nie weźmie udziału w GP Australii i będzie się starał powrócić jak najbardziej zdrowy na GP Malezji.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone