MotoGP

Jonas Folger - Yamaha

Jonas Folger powróci na motocykl Yamahy podczas testów na Ricardo Tormo

Jonas Folger, były zawodnik ekipy Monster Yamaha Tech 3, zadebiutuje w roli kierowcy testowego fabrycznej Yamahy, podczas dwudniowych testów na torze Ricardo Tormo, które zostały zaplanowane na 20 i 21 listopada.

We wrześniu Yamaha potwierdziła, że nowym testerem europejskiej ekipy został Jonas Folger, a już w październiku uczestniczył w prywatnym teście japońskiej ekipy w Aragonii u boku Valentino Rossiego i Mavericka Vinalesa, choć nie wyjechał na tor.

Dwudniowe testy na torze Ricardo Tormo będą tym samym pierwszym doświadczeniem Folgera na Yamasze, odkąd ostatni raz ścigał się w Aragonii w 2017 roku, zanim został zmuszony do rezygnacji ze startów, kiedy zdiagnozowano u niego zespół Gilberta.

Lin Jarvis, szef zespołu przyznał, że dużym znaczeniem dla Yamahy jest europejski zespół testowy, który przyspieszy rozwój motocykla M1, a Folger będzie "atutem".

"Nie jest tajemnicą, że Yamaha miała trudny sezon w 2018 roku" - powiedział Lin Jarvis. "Mimo, że poczyniliśmy postępy pod koniec, jesteśmy przekonani, że dodatkowe wsparcie ze strony europejskiego zespołu testowego będzie bardzo korzystne dla procesu rozwoju YZR-M1."

"(Folger - przyp. red.) rozpocznie swoje obowiązki tutaj w Walencji podczas oficjalnego testu. Z przyjemnością witamy go z powrotem w programie MotoGP Yamahy."

"Jonas wykazał się olbrzymimi umiejętnościami i doskonałą szybkością, gdy był zawodnikiem Yamahy w 2017 roku. Jego wcześniejsze doświadczenia z YZR-M1, a także jego młodość i umiejętności jazdy, z pewnością sprawią, że będzie on bardzo przydatny w kampanii 2019" - dodał szef Yamahy.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone