MotoGP

Jonas Folger

Jonas Folger nie wystartuje w sezonie 2018 MotoGP

Niestety w sezonie 2018 nie zobaczymy na torze niemieckiego motocyklisty, Jonasa Folgera.

Po fenomenalnym debiutanckim sezonie 2017, 24-latek zdecydował się na przerwę w karierze. Powodem jest choroba – rzadki szczep zespołu Gilberta, inaczej nazywaną okresową żółtaczką młodocianych. Choroba ta polega na nadmiernym gromadzeniu się we krwi żółtego barwnika, powstającego w procesie rozkładu hemoglobiny.

Zawodnik zespołu Monster Yamaha Tech 3 postanowił poświęcić nadchodzący sezon na rekonwalescencję i odbudowanie zdrowia.

Miałem nadzieję na powrót do zdrowia, ale niestety w chwili obecnej nie jestem w stanie dać z siebie 100% w nadchodzącym sezonie. Jest mi bardzo przykro z tego powodu – skomentował niemiecki zawodnik.

Mam nadzieję, że będzie mi dane wrócić na tor. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy okazują mi w tym momencie wsparcie – dodał Folger.

Szef zespołu Tech3 Yamaha Herve Poncharal był zszokowany decyzją młodego zawodnika.

We wtorek otrzymałem telefon od Boba Moore’a (manager Folgera). Nie mogę uwierzyć w to, że nie będzie go z nami w sezonie 2018, tym bardziej, że jest to zawodnik, w którym pokładaliśmy ogromne nadzieje. Całkowicie szanuję jego decyzję, chociaż trudno ją przełknąć – przyznał Poncharal.

Mimo tej trudnej sytuacji, będziemy szukać dobrego zastępcy za Folgera, co nie jest tak łatwe. Wszyscy szybcy zawodnicy są już zakontraktowani.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone