MotoGP

Joan Mir - Team Suzuki ECSTAR

Joan Mir nie wystąpi w GP Austrii

Joan Mir nie weźmie udziału w nadchodzącym GP Austri z powodu stłuczenia płuc. Hiszpan nabawił się tej kontuzji podczas poniedziałkowych testów w Brnie.

W końcowej fazie sesji testowej doszło do bardzo poważnego wypadku w pierwszym zakręcie. Joan Mir przewrócił się przy bardzo dużej prędkości i konieczna była szybka pomoc medyczna. Zawodnik Suzuki został przetransportowany do centrum medycznego, gdzie wykluczono poważne urazy zewnętrzne, jednak podejrzewano u niego uraz płucny. W związku z tym Hiszpan poleciał helikopterem do pobliskiego szpitala, gdzie przeszedł kolejne badania. Potwierdziły one wczesną diagnozę - stłuczenie płuc.

Joan Mir pozostał w szpitalu na obserwacji, lecz ostatecznie go opuści. Hiszpan wraz ze swoim zespołem zdecydował jednak, że nie warto ryzykować. W związku z tym Mir nie weźmie udziału w GP Austrii, które odbędzie się już w ten weekend. Choć tegoroczny debiutant nie doznał poważnych kontuzji, tak stan zapalny płuc wymaga jeszcze od zawodnika odpoczynku. Zanim więc jeszcze powróci do swojego domu, poleci do szpitala w Barcelonie na kolejne badania.

„Szkoda przegapić ten wyścig po incydencie z testów w Brnie" - mówił Joan Mir. „To był mocny wypadek. Zostałem przetransportowany do szpitala na kolejne badania, ponieważ przekoziołkowałem na żwirze wiele razy i dostałem sporo uderzeń. Na początku z trudem oddychałem, co wynikało z kontuzji płuc, ale krok po kroku się poprawiało i teraz czuję się lepiej".

„Następnie udam się do szpitala Dexeus w Barcelonie, gdzie przejdę więcej badań lekarskich, aby mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Potem wrócę  do domu, aby się zregenerować i wznowić trening".

Na torze Red Bull Ring Suzuki wystąpi tylko z jednym zawodnikiem, Alexem Rinsem. Joan Mir ma powrócić do rywalizacji podczas GP Wielkiej Brytanii, które zaplanowano w dniach 23-25 sierpnia.

„Wielka szkoda, ponieważ czułem się na motocyklu naprawdę dobrze i skompletowaliśmy fantastyczny test. Teraz muszę myśleć z dnia na dzień, spróbować się zregenerować i starać się być w pełni sił na Silverstone. Chcę utrzymać swoje tempo na motocyklu i kontynuować rozwój w najwyższej klasie".

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone