MotoGP

Dani Pedrosa - Repsol Honda Team

Jeden z zakrętów toru Jerez nazwany na cześć Daniego Pedrosy

Władze toru Jerez nazwały zakręt numer sześć imieniem Daniego Pedrosy. Jest to uhonorowaniem jego dokonań w Motocyklowych Mistrzostwach Świata, a szczególnie tych na andaluzyjskim obiekcie.

Hiszpański zawodnik zakończył w tym sezonie swoją bogatą karierę kierowcy wyścigowego. Choć nie udało mu się wywalczyć żadnego mistrzowskiego tytułu w klasie MotoGP, to na torze Jerez radził sobie doskonale. W latach 2005-2014 zawsze dojeżdżał tutaj na podium, a zwyciężał w sezonach 2005 (klasa 250 cc) i później w MotoGP w 2008, 2013 i 2017. Obiekt, na którym odbywa się corocznie Grand Prix Hiszpanii, postanowił więc uhonorować zasługi Pedrosy i od dzisiaj zakręt numer sześć będzie nosił jego imię.

Jerez dziękuje ci za niezapomniane chwile radości, triumfów i odważnych zwycięstw na tym torze, który tak bardzo kochasz. Tym hołdem oddajemy małą cząstkę tego, co ty nam dałeś - powiedział Mamen Sanchez, burmistrz Jerez.

To niesamowite mieć nazwany swoim nazwiskiem zakręt na torze, który jest jednym z moich ulubionych w całych mistrzostwach - mówił Dani Pedrosa. To tor, na którym zawsze szło mi dobrze. Czuję się wyjątkowo, mając tutaj nazwany zakręt i dzielić ten honor z innym świetnymi zawodnikami. Czuję się tym przytłoczony i chcę wszystkim podziękować.

Dani Pedrosa co prawda zakończył swoją karierę jako zawodnik, lecz będzie teraz pełnić funkcję kierowcy testowego dla KTM-a. Swój debiut na austriackim motocyklu zaliczy właśnie na torze w Jerez.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone