MotoGP

Hafizh Syahrin

Hafizh Syahrin zawodnikiem Monster Yamahy Tech3

Zespół Monster Yamahy Tech3 potwierdził, że w sezonie 2018 Hafizh Syahrin zastąpi borykającego się z problemami zdrowotnymi Jonasa Folgera.

Po tym, gdy Niemiec ogłosił, że z powodu choroby nie będzie mógł rywalizować w roku 2018, francuska ekipa potrzebowała znaleźć zastępstwo. Wybór padł na Hafizha Syahrina, który wziął już udział w przedsezonowych testach w Tajlandii. Malezyjczyk spisał się nich przyzwoicie i szybko nauczył się nowego motocykla. Zespół postanowił więc niemu zaufać i w środę ogłosił, iż to właśnie on będzie partnerem Johanna Zarco w nadchodzącym sezonie.

Z radością ogłaszam, iż Haifizh Syahrin będzie drugim zawodnikiem Monster Yamahy Tech3, u boku Johanna Zarco – oznajmił Herve Poncharal, szef francuskiej ekipy.

Chcę powiedzieć Hafizhowi: Witamy w naszej rodzinie! Zaopiekujemy się Tobą jak własnym synem i jestem całkiem pewny, że możemy spędzić wspaniały sezon. Możesz uczyć się od zespołu i od Johanna. Dzięki Ci za Twój entuzjazm i za zaangażowanie. Nie mogę się doczekać, aż będziemy już w Katarze, z Tobą na naszym motocyklu – zakończył Poncharal.

Hayfizh Syahrin będzie pierwszym Malezyjczykiem rywalizującym w królewskiej kategorii Motocyklowych Mistrzostw Świata. Zanim 18 marca weźmie udział w inaugurującym sezon wyścigu w Katarze, od 1 marca czekają go jeszcze 3 dni testów na tym samym obiekcie.

Jestem niewiarygodnie szczęśliwy po otrzymaniu informacji, że będę ścigał się dla Yamahy Tech3 w sezonie 2018 – mówił zachwycony Syahrin. Po trzech wspaniałych i interesujących dniach testów w Buriram, gdzie wiele się nauczyłem, chciałbym jeszcze raz podziękować całej mojej ekipie, szczególnie Nico i Maxime, ale również Johannowi oraz Laurentowi za ich rady. W krótkim czasie naprawdę nauczyłem się kontrolować motocykl klasy MotoGP, co ciągle jest dla mnie niewiarygodne. Postaram się zrobić wszystko, co w mojej mocy i dam z siebie wszystko w tym roku.

Chcę podziękować Herve, Yamaha Motor Corporation, Monsterowi oraz całemu zespołowi Tech3 za to, że uwierzyli we mnie i dali mi tę fantastyczną okazję, by rywalizować w pełnym sezonie MotoGP. Dziękuję również mojej rodzinie, która zawsze mnie wspierała, bym spełnił swoje marzenie, szczególnie mojemu ojcowi. Dziękuję także swoim fanom i oczywiście Razlanowi.

Z niecierpliwością czekam na kolejny test w Katarze, gdzie będę jeszcze bardziej zmotywowany. Szczerze, nie mogę się już doczekać początku sezonu – zakończył 23-latek.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone