MotoGP

Tech 3

Hafizh Syahrin wystąpi w testach z zespołem Tech 3 na torze Buriram

Malezyjczyk weźmie udział w testach przedsezonowych MotoGP na tajlandzkim torze Buriram. Będzie reprezentował zespół Tech 3 Yamaha, który jest w trakcie poszukiwań drugiego zawodnika na sezon 2018.

Kilka tygodni temu Jonas Folger poinformował, że ze względów zdrowotnych nie będzie w stanie wystąpić w sezonie 2018 MotoGP. To wywróciło do góry nogami sytuację w zespole Tech 3 Yamaha, w którym właśnie miał startować Niemiec.

Podczas pierwszej tury testów przedsezonowych, które miały miejsce na torze Sepang ekipa satelicka Yamahy sprawdzała byłego zawodnika MotoGP - Yonny'ego Hernandez'a. Kolumbijczyk jednak najwidoczniej nie przekonał swoją postawą zespołu Tech 3 i dlatego znany z Moto2 Hafizh Syahrin stał się faworytem do zajęcia miejsca u boku Johanna Zarco.

23-latek właśnie wycofał się z umowy na starty w Moto2. Na chwilę obecną oficjalnie wiadomo jedynie to, że zespół Tech 3 Yamaha sprawdzi go podczas testów na torze Buriram w Tajlandii.

Jestem bardzo zadowolony i zaszczycony z otrzymania szansy, aby Hafizh Syahrin testował z nami w Buriram. Jak każdy wie, od momentu gdy Jonas Folger zdecydował, że nie jest w stanie ścigać się w 2018 roku, szukamy zawodnika, który mógłby go zastąpić. Po testach na torze Sepang mieliśmy wiele spotkań i zdecydowano, że to właśnie Hafizh Syahrin będzie dobrym wyborem dla Monster Yamaha Tech 3. W tym momencie, to tylko trzy dni, aczkolwiek jestem bardziej niż przekonany, że Hafizh pokaże na co go stać. Tuż po testach na torze Buriram podejmiemy ostateczną decyzję - powiedział szef ekipy Herve Poncharal.

Dam z siebie wszystko podczas tych trzech dni w Tajlandii. Dla mnie jest to spełnienie marzeń, aby móc jeździć motocyklem MotoGP - dodał Hafizh Syahrin.

Testy MotoGP na torze Buriram odbędą się w dniach 16-18 lutego. Start sezonu 2018 MotoGP zaplanowany jest na 18 marca i tradycyjnie inauguracja będzie miała miejsce w Katarze.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone