MotoGP

GP Francji 2017 / © Michelin

GP Francji pozostaje w kalendarzu MotoGP do 2026 roku

Dorna Sports potwierdziło przedłużenie kontraktu o kolejne pięć lat na organizację GP Francji. Wyścig pozostanie w kalendarzu do 2026 roku.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z przedłużenia współpracy z Dorna i z entuzjazmem kontynuujemy budowę MotoGP we Francji - powiedział Claude Michy, dyrektor PHA, która w tym roku będzie obchodziło 25-lecie zarządzania francuskim Grand Prix.

GP Francji rozwija się i stale wzrasta na nowy poziom. Fantastycznie jest móc świętować nasz 25-ty sezon, kiedy przedłużamy umowę do 2026r.

Jak dodał Carmelo Ezpeleta, dyrektor generalny firmy Dorna: Grand Prix Francji to kluczowe wydarzenie w kalendarzu MotoGP i zawsze przyciąga niesamowite tłumy. Nasza długoletnia współpraca z Claude Michy była ogromna, aby zapewnić organizację tego wyjątkowego wydarzenia, jakim jest Grand Prix Francji. Bardzo cieszę się, że mogę umocnić naszą obecność przez kolejne pięć lat. Z niecierpliwością czekam na kolejny ekscytujący weekend Grand Prix!

Grand Prix Francji posiada długoletnią historię związaną z Motocyklowymi Mistrzostwami Świata i odbywało się na różnych torach: Charade Circuit (1959-1967), Le Mans, Paul Ricard, Paul Armagnac oraz Magny-Course. Od 2000 roku wyścig organizowany jest na torze Le Mans Bugatti.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone