MotoGP

Franco Morbidelli - Petronas Yamaha SRT

Franco Morbidelli: Valentino jest dla nas wszystkich motywacją

Zawodnik zespołu Petronas SRT Yamaha, Franco Morbidelli uważa, że ściganie się z Valentino Rossim w MotoGP jest jednocześnie zaszczytem, jak i wielkim źródłem motywacji.

W ubiegłym tygodniu zawodnicy "królewskiej" kategorii wyścigów motocyklowych, mieli okazję, po raz pierwszy w tym roku, przetestować motocykle przygotowane do tegorocznej rywalizacji w MotoGP. Po wynikach pierwszych testów przed inauguracją sezonu w Katarze, możemy wywnioskować, że sezon 2019 będzie jeszcze ciekawszy niż zmagania w poprzednim roku.

Niespodzianką niewątpliwie jest postawa nowo powstałego juniorskiego teamu Yamahy. Franco Morbidelli i Fabio Quartararo, podczas testów na torze Sepang pokazali, że nie mają zamiaru być "tłem" tegorocznych zmagań, a wręcz przeciwnie chcą walczyć o wysokie lokaty i duże punkty w wyścigach. Zwłaszcza Włoch pokazuje, że potrafi być bardzo konkurencyjny, jeśli dostanie dobrą maszynę do dyspozycji.

"Testy uważam za bardzo udane. Mieliśmy dobre tempo, robimy postępy i mam nadzieję, że będziemy regularnie walczyć o miejsca w czołowej dziesiątce w tym sezonie. Jesteśmy nowym zespołem, dlatego musimy jeszcze ciężej pracować, aby móc walczyć o punkty od początku sezonu" – powiedział mistrz klasy Moto2 z sezonu 2017.

24-latek został również zapytany, jaki wpływ na jego karierę i wyniki ma trenowanie w Akademii Valentino Rossiego.

"Gdy zacząłem swoją przygodę z motocyklami to Valentino był najlepszy w MotoGP. Już wtedy marzyłem, żebym mógł kiedyś się z nim ścigać. Rywalizacja z nim jest zawsze fajna i daje dużo satysfakcji. Jest legendą naszego sportu, dlatego jestem zaszczycony, że mogę z nim rywalizować w MotoGP. Dla mnie jest nie tylko idolem, ale również wielką motywacją do dalszej pracy, dla wszystkich zawodników" – dodał Franco Morbidelli.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone