Franco Morbidelli: Nie osiągnęliśmy tego, na co zasługujemy

Franco Morbidelli postanowił podsumować pierwszą część sezonu MotoGP. Włoski zawodnik nie ukrywa, że jest trochę zawiedziony swoją postawą w tegorocznej rywalizacji, ale podkreśla również, iż wiele się nauczył w nowym zespole.

Zespół Petronas Yamaha SRT niewątpliwie był jedną z niespodzianek pierwszej połowy sezonu królewskiej kategorii wyścigów motocyklowych. Satelicka ekipa Yamahy zaskakiwała dobrą formą, głównie w sesjach kwalifikacyjnych, a zwłaszcza Fabio Quartararo. Tegoroczny debiutant w sezonie 2019 już trzykrotnie startował z pole position (GP Hiszpanii, GP Katalonii i TT Assen) jednocześnie stając się najmłodszym zawodnikiem w historii, któremu udało się zwyciężyć w kwalifikacjach najwyższej klasy w motocyklowych mistrzostwach świata.

Franco Morbidelli, co prawda nie ma na swoim koncie wygranej sesji kwalifikacyjnej w tym sezonie, ale również miał okazję startować z pierwszego rzędu. Mistrz klasy Moto2 z sezonu 2017 podczas kwalifikacji do Grand Prix Hiszpanii na torze Jerez zajął drugie miejsce, tym samym przypieczętował pierwszy w historii dublet dla swojego zespołu. W niedzielnych rywalizacjach 24-latek ani razu nie znalazł się w pierwszej trójce, natomiast jego młodszy kolega z zespołu stawał na podium dwukrotnie.

"Pierwszą połowę sezonu w moim wykonaniu, oceniłbym w skali od 1 do 10 na 7.5" – przyznał Morbidelli. "Mieliśmy naprawdę konkurencyjny motocykl. Jedenaste miejsce w klasyfikacji generalnej nie odzwierciedla naszej rzeczywistej formy i myślę, że zasługujemy, aby być wyżej. Popełniłem kilka błędów w niektórych wyścigach. Nie tracimy dużo punktów do szóstego miejsca w klasyfikacji kierowców i wierzę, że w drugiej części sezonu uda nam się awansować na tą pozycję."

"Tegoroczny sezon MotoGP pokazuje, jak bardzo wyrównana jest stawka w tym roku. Wiele razy walczyłem w wyścigu z zawodnikami, którzy w tym sezonie wygrywali wyścigi lub stawali na podium. Bardzo dobrze mi się pracuje z moim zespołem. To jest bardzo ważne, ponieważ dzięki temu czuję się spokojny i mogę dokładniej przekazywać moje odczucia podczas jazdy na motocyklu."

"Przed nami przerwa wakacyjna. Wszyscy potrzebujemy trochę odpoczynku i wierzę, że druga połowa sezonu będzie lepsza w naszym wykonaniu i w końcu stanę na podium" – dodał Franco.