MotoGP

Franco Morbidelli - Petronas Yamaha Sepang Racing Team / © SIC Racing Team

Franco Morbidelli: Możemy sprawić niespodziankę

Mistrz Świata klasy Moto2 z sezonu 2017 jest podekscytowany dołączeniem do zespołu Petronas Yamaha Sepang Racing Team. Włoski zawodnik przyznaje, że przed jego ekipą jest jeszcze bardzo dużo pracy, aby cokolwiek znaczyć w królewskiej klasie.

Yamaha od przyszłego sezonu, będzie wystawiać swój prywatny team, który będzie odpowiedzialny za testowanie jak i rozwijanie M1-ki. Z podobnego rozwiązania już od kilku lat korzystają czołowe zespoły m.in. Honda, Ducati i Suzuki. Ekipa z Hamamatsu postanowiła dołączyć do tego grona po fatalnym sezonie 2018. Przypomnijmy, że japońska marka w minionym sezonie odniosła zaledwie jedno zwycięstwo w GP Australii. Mimo, że Valentino Rossi ukończył sezon na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej to w przeciągu całego sezonu dało się zauważyć, że motocykle japońskiej marki wyraźnie odstawały osiągami od czołowych ekip.

Jednym z zawodników nowo powstałego teamu będzie właśnie Franco Morbidelli. Podopieczny akademii Valentino Rossiego jest pozytywnie nastawiony do współpracy z czternastokrotnymi mistrzami świata.

„Czułem się bardzo szczęśliwy, kiedy dostałem telefon od szefostwa Yamahy” – przyznał Morbidelli.

„Bardzo mi się spodobał projekt tej ekipy i zdaje sobie sprawę, że będzie to wielkie wyzwanie, ale jestem pewien, że cały zespół będzie ciężko pracował, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki. Do tej pory testowałem motocykl przez cztery dni i jestem naprawdę zadowolony. Jestem zdania, że możemy sprawić dużą niespodziankę w przyszłym roku i włączyć się do walki o regularne podia” – dodał 24-latek.

Były zawodnik zespołu Marc VDS odniósł się również do swojego nowego szefa mechaników, którym będzie Ramon Forcada. Forcada jest głównie znany z pracy z Jorge Lorenzo. Panowie razem sięgnęli po trzy tytuły mistrzowskie w królewskiej klasie.

„Jestem bardzo zadowolony, że będę pracował z Ramonem. To bardzo doświadczony człowiek i doskonale wie czego trzeba, aby wygrywać w MotoGP. Wszyscy dobrze pamiętamy jego tytuły z Jorge. Jest to naprawdę dla mnie zaszczyt, że mogę pracować z osobą z takim doświadczeniem i sukcesami” – zakończył Franco.

Partnerem Morbidellego w prywatym zespole Yamahy będzie Francuz Fabio Quartararo dla którego sezon 2019 będzie debiutanckim w klasie MotoGP.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone