MotoGP

Fabio Quartararo - Petronas Yamaha SRT

Fabio Quartararo w dobrej formie po niedawnych kontuzjach: Jestem bliski pełni zdrowia

Fabio Quartararo przyznał po piątkowych treningach, że nie ma żadnego problemu ze swoją kondycją fizyczną po niedawnych kontuzjach, co też potwierdził osiągnięciem najlepszego rezultatu w popołudniowej sesji. Kłopoty mogą być jednak z oponami.

Fabio Quartararo w czerwcu poddał się zabiegowi tzw. pompującego prawego ramienia, natomiast podczas treningu przed GP Niemiec doznał częściowego zwichnięcia lewego ramienia. W związku z tym przerwa wakacyjna była bardzo ważna, by Francuz doszedł do jak najlepszej formy fizycznej na drugą część sezonu. Po piątkowych sesjach wydaję się, że wszystko jest już w porządku, gdyż Quartararo uzyskał najlepszy czas okrążenia podczas drugiego treningu.

Problemem dla tegorocznego debiutanta nie są więc niedawne kontuzje, lecz zarządzanie oponami. Francuz, podobnie jak większość zawodników, zmaga się z szybką degradacją ogumienia. Kluczowy więc będzie wybór odpowiedniej mieszanki, aby przetrwała ona trudy niedzielnego wyścigu.

„Jestem bliski pełni zdrowia i nie mam wielu problemów z ramieniem. W ogóle nie odczuwam bólu i czułem się dobrze w obu sesjach” – mówił Fabio Quartararo. „Dzisiaj zmagaliśmy się trochę z oponami. Pracowaliśmy ze wszystkimi trzema mieszankami, więc planem na jutro jest skoncentrowanie się na jednej opcji na wyścig”.

„Wygląda na to, że miękka mieszanka lepiej się sprawuje od dwóch pozostałych i myślę, że musimy przeanalizować nasze dane, aby sprawdzić, czy możemy jej użyć w wyścigu”.

Tor w Brnie nie jest zbyt przychylny dla Fabio Quartararo. Francuz ścigał się tutaj już czterokrotnie, lecz tylko raz – w ubiegłym roku – dojechał do mety na punktowanej pozycji. Jedenaste miejsce nie jest jednak zbyt dobrym wynikiem. Zawodnik zespołu Petronas Yamaha SRT postara się więc o poprawę w najbliższą niedzielę. Kluczem do sukcesu okażą się jednak jutrzejsze kwalifikacje.

„Moim celem na jutro jest bycie w pierwszych dwóch rzędach, ponieważ wiemy, że Brno może być trudnym torem do wyprzedzania” – dodał trzykrotny zdobywca pole position z tego sezonu.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone