MotoGP

Fabio Quartararo - Petronas Yamaha SRT

Fabio Quartararo: Próbowałem wycisnąć z motocykla więcej niż maksimum

Fabio Quartararo stwierdził po kwalifikacjach przed wyścigiem o Grand Prix Tajlandii, że główną przyczyną jego upadku w najważniejszej sobotniej sesji była chęć poprawienia czasu okrążenia.

Zawodnik Petronas Yamaha SRT zwyciężył w sesji kwalifikacyjnej i do niedzielnej rywalizacji na torze w Buriram ruszy z pierwszego pola. Francuz po raz czwarty w tym sezonie okazał się najszybszy w kwalifikacjach, jednakże podczas próby poprawienia swojego najlepszego czasu w drugiej części „czasówki” zaliczył wywrotkę w zakręcie nr 5.

„Pierwszy wyjazd w Q2 był naprawdę dobry” – przyznał Quartararo. „Pojechałem świetne okrążenie, które w ostateczności dało mi pole position, ale czułem, że mogę pojechać jeszcze szybciej. Niestety podczas drugiej wizyty na torze zaliczyłem upadek w piątym zakręcie, co oznaczało dla mnie koniec kwalifikacji. Mój upadek wynikał tylko i wyłącznie z tego, iż chciałem wycisnąć więcej niż maksimum z motocykla”.

20-latek przyznał również, że liczy na powtórkę z wyścigu o Grand Prix San Marino i ponowną walkę z Markiem Marquezem o zwycięstwo.

„Naprawdę nie mogę się doczekać wyścigu. Nasze tempo w treningach było trochę gorsze od Marca, ale mam nadzieję, że uda nam się nawiązać z nim walkę o zwycięstwo. Od tego weekendu mam odblokowane pełne możliwości jednostki napędowej i to powinno nam pomóc na prostych odcinkach toru” – dodał najmłodszy zawodnik w stawce kategorii MotoGP.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone