Fabio Quartararo: Nie mogę się doczekać walki z Valentino i Marquezem

Fabio Quartararo, postanowił podsumować swój pierwszy sezon w kategorii MotoGP. Tegoroczny debiutant jest zadowolony ze swojej postawy w pierwszej części sezonu, ale zapowiada, że w drugiej połowie tegorocznej rywalizacji chce walczyć o zwycięstwa.

20-latek w tym sezonie debiutuje w królewskiej kategorii wyścigów motocyklowych. Niewątpliwie francuskiego zawodnika można nazwać "odkryciem" sezonu 2019.

Przeciętne wyniki w niższych klasach nie zapowiadały "eksplozji" formy Quartararo. Dwa miejsca na podium w GP Katalonii oraz Tourist Trophy na torze Assen tylko potwierdziły, że Fabio to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników ostatnich lat, który pojawił się w MotoGP.

Reprezentant zespołu Petronas Yamaha SRT lepszą skutecznością może się pochwalić w kwalifikacjach. Najmłodszy motocyklista w stawce startował w tym sezonie z pole position aż trzykrotnie.

"Pierwsza połowa sezonu była naprawdę dobra w moim wykonaniu" – przyznał Fabio. "Jestem zadowolony z tego, jak szybko nauczyłem się jazdy na motocyklu kategorii MotoGP. Bardzo mocno poprawiłem swoje tempo kwalifikacyjne, W niższych klasach nie zawsze udawało się szybko pojechać w kwalifikacjach."

"Muszę również nauczyć się większej cierpliwości w wyścigu. W niektórych po popełnieniu błędu bardzo szybko chciałem odrabiać straty, przez co bardzo mocno zużywałem opony. Bardzo ciężko pracujemy z zespołem nad poprawą osiągów motocykla."

"Mam nadzieję, że w drugiej części sezonu będę mógł walczyć regularnie o miejsca na podium, a może nawet o zwycięstwa z Marquezem i Valentino" – dodał zawodnik Petronas Yamaha SRT.