MotoGP

Aprilia RS-GP - Aprilia Racing Team Gresini

Espargaro i Redding w czerwonych barwach podczas Grand Prix Walencji

Maszyny Aprilia RS-GP prowadzone przez Aleixa Espargaro i Scotta Reddina, ponownie będą czerwone (RED), podczas ostatniej rundy Motocyklowych Mistrzostwach Świata MotoGP na torze Ricardo Tormo.

Trzeci rok z rzędu zespół Aprilia Racing Team Gresini postanowił zmienić kolorystykę swoich motocykli i pojawić się na torze Ricardo Tormo w barwach czerwonych (RED), aby wesprzeć stowarzyszenie założone w 2006 roku przez Bono i Bobby'ego Shiverów.

Celem tej inicjatywy jest podniesienie świadomości wśród dużej rzeszy fanów MotoGP w kwestii AIDS, często pomijanej, a nawet zapomnianej. Jest to bitwa, w której cała społeczność światowych entuzjastów motocykli Grand Prix i motocykli na całym świecie może przyczynić się do utrzymania wysokiego poziomu uwagi, aby razem walczyć i osiągnąć wyjątkowy cel nadania naszym dzieciom marzeń o "AIDS Free Generation" (pokolenia wolnego od AIDS).

Miliony ludzi i najbardziej znane marki na świecie zebrały się dzięki tej akcji (RED) i podjęły się fantastycznego wyzwania, aby ostatecznie pokonać choroby takie, jak HIV / AIDS, gruźlica i malaria.

Od czasu rozpoczęcia całej akcji, przekazano ponad pięćset milionów dolarów na Globalny Fundusz do walki z AIDS. Cała pomoc wywarła wpływ na sto dziesięć milionów ludzi, dzięki zapobiegawczym działaniom, opieki, doradztwa i pomocy, ze szczególnym uwzględnieniem krajów z wysokim odsetkiem wirusa HIV przenoszonego z matki na dziecko.

Dzięki współpracy z programem Vespa for Children, Grupy Piaggio - do której należy Aprilia - również przyczyniła się do wsparcia całej akcji (RED) oraz Globalnego Funduszu dla Indii, jednego z krajów, które najbardziej ucierpiały z powodu tego problemu.

Zaszczyceni z możliwości wsparcia całej akcji są również zawodnicy zespołu.

W ostatnich wyścigach pokazaliśmy zachęcające sygnały i chcę zakończyć mistrzostwa w najlepszy możliwy sposób - powiedział przed ostatnią rundą Aleix Espargaro.

Nie był to z pewnością łatwy sezon, ale nigdy nie przestaliśmy pracować, a ostatni wyścig jest zawsze wyjątkową okazją, ponieważ od niedzieli oficjalnie rozpoczniemy sezon 2019.

Będziemy również ścigać się w barwach RED. To ważna inicjatywa i jestem zaszczycony, mogąc wnieść swój wkład w tę akcję.

Scott Redding dodał: Walencja będzie moim ostatnim wyścigiem MotoGP po dziesięciu latach i z pewnością będzie emocjonującym doświadczeniem, by zamknąć ważny rozdział mojej kariery. Postaram się zrobić to w najlepszy możliwy sposób.

W ciągu tych lat fani byli wyjątkowi i to wiele dla mnie znaczyło. Mam nadzieję, że będą nadal podążać za mną z takim samym ciepłym wsparciem.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone