MotoGP

Pramac Racing

Ekipa Pramac Racing zaprezentowała barwy na sezon 2018

Na niespełna tydzień przed pierwszym wyścigiem sezonu Pramac Racing zaprezentował w Bolonii tegoroczny motocykl. Zawodnikami prywatnego zespołu Ducati w roku 2018 będą Danilo Petrucci oraz Jack Miller.

Po raz kolejny włoska ekipa zdecydowała się na wyróżnienie jednego z motocyklistów maszyną w najnowszej specyfikacji – Ducati Desmosedici GP18. Podobnie jak to miało miejsce rok temu, na takim samym motocyklu jak Andrea Dovizioso i Jorge Lorenzo jeździć będzie Danilo Petrucci. Dla Włocha będzie to jednak ostatni sezon w barwach ekipy Pramaca, gdyż chce on podpisać kontrakt z ekipą fabryczną. Jego miejsce w 2019 roku zajmie Francesco Bagnaia, który rywalizuje jeszcze w Moto2 w barwach Sky Racing Team VR46.

Dla Jacka Millera będzie to natomiast pierwszy rok startów na Ducati. Co prawda do swojej dyspozycji będzie miał motocykl w zeszłorocznej specyfikacji, ale po przesiadce z Hondy jest bardzo zadowolony ze swojej nowej maszyny. Australijczyk podkreśla, że jego styl jazdy odpowiada charakterystyce Ducati, co również potwierdzają przedsezonowe testy. W nich Miller wypadł całkiem dobrze.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone