MotoGP

Andrea Dovizioso

Ducati zaproponowało dwuletni kontrakt Dovizioso

Zespół włoskiego producenta zaproponował swojemu rodakowi nowy kontrakt opiewający na kwotę sześciu milionów euro rocznie plus bonusowe półtora miliona. Zważając na obecne zarobki, które wynoszą 2,5 mln, popularny „Dovi” może liczyć na dość wyraźny wzrost gaży.

Nowy 2018 sezon Włoch zaczął z wysokiego C, wygrywając zacięty pojedynek z obrońcą tytułu, Marc’iem Marquez’em.

Mamy nadzieję, że powtórzymy sukcesy z poprzedniego sezonu. Dovi wiele się nauczył od tamtego czasu. Wie, że znajdą się wyścigi, w których nie będzie mógł walczyć o zwycięstwo, ale spróbuje zmaksymalizować wynik. Jestem pewien, że będzie jednym z głównych pretendentów do tytułu mistrza świata – skomentował Davide Tardozzi, szef zespołu Ducati.

Współpraca z nowym partnerem, Jorge Lorenzo, okazała się dla Włocha pozytywnym bodźcem do walki na torze.

Początek Lorenzo w barwach Ducati był dla mnie pozytywny. Podjąłem wyzwanie, ponieważ Ducati liczyło, że to on będzie walczył o tytuł mistrzowski. Nie przywiązywałem dużej wagi do tego problemu. Zawsze staram się robić co w mojej mocy. Nie jestem zawodnikiem, który stwarza kłopoty, staram się ich unikać - wyjaśnił Andrea Dovizioso.

Dovizioso otwarcie mówi o swoich marzeniach związanych z MotoGP oraz prywatnym życiem: chciałbym zostać ojcem po raz drugi i wygrać Mistrzostwa Świata MotoGP.

W obecnym momencie jest na najlepszej możliwej drodze do tego, aby przynajmniej zrealizować ten drugi cel. Jak będzie w dalszej części sezonu? Już wkrótce się przekonamy. Za tydzień zawodników czeka druga tegoroczna runda MotoGP – GP Argentyny.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone