MotoGP

Jorge Lorenzo / Ducati Team

Ducati potwierdziło awarię hamulca w motocyklu Jorge Lorenzo

Davide Tardozzi, menedżer zespołu Ducati potwierdził, że przyczyną upadku Jorge Lorenzo w Grand Prix Kataru była awaria przedniego hamulca, a nie ludzki błąd.

Trzykrotny mistrz świata z pewnością nie zaliczy do udanych pierwszej rundy sezonu. Hiszpan nie miał dobrego tempa na samym początku wyścigu, przez co nie znalazł się w czołowej grupie walczącej o zwycięstwo.

Gdy wydawało się, że z każdym okrążeniem Lorenzo odnotowywał coraz lepsze rezultaty i zbliżał się do liderów, to przytrafił mu się upadek w czwartym zakręcie. Jak sam przyznał po wyścigu, od samego początku miał problem z przednim hamulcem i dlatego też nie mógł wystarczająco wyhamować na feralnym okrążeniu.

Ducati potwierdziło już, że to usterka techniczna była przyczyną upadku Lorenzo. Włoski zespół prowadzi teraz dochodzenie wraz z producentem hamulców, firmą Brembo.

To nie jest typ awarii spowodowanej przez ludzki błąd, jest to problem techniczny i badamy go z dostawcą – mówił Davide Tardozzi.

Jak się okazało, problemy techniczne miał również zwycięzca wyścigu Andrea Dovizioso. Włoch miał pewne kłopoty ze zbiornikiem paliwa.

Niestety, mieliśmy podobne problemy techniczne, również Dovizioso zmagał się trochę ze zbiornikiem paliwa – dodał menedżer zespołu.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone