MotoGP

Andrea Dovizioso - Mission Winnow Ducati Team

Dovizioso spodziewa się wyrównanej walki w GP Tajlandii: Marquez nie jest tak szybki jak w Aragonii

Andrea Dovizioso, który jako jedyny ma jeszcze matematyczne szanse wyprzedzić Marca Marqueza w klasyfikacji generalnej, jest przekonany, że w GP Tajlandii o zwycięstwo może walczyć wielu zawodników.

Treningi na torze w Buriram pokazały, że tempo czołowych kierowców jest bardzo zbliżone. Zauważył to również Andrea Dovizioso, który przyznał, że spodziewa się „dużej grupy” w walce o zwycięstwo w niedzielę. W tym gronie widzi również siebie, pomimo startu dopiero z siódmej pozycji.

„Wielu zawodników ma naprawdę dobre tempo, więc w wyścigu może być duża grupa, ponieważ Marc jest rzeczywiście szybki, ale nie tak jak w Aragonii” – przyznał Andrea Dovizioso. „Myślę, że Maverick i wszystkie cztery Yamahy również są bardzo szybkie w tempie wyścigowym. W tej grupie może być również Jack [Miller], podobnie jak w Aragonii. Ja też mam dobre tempo, więc też tu jesteśmy”.

W kwalifikacjach zdecydowaną przewagę nad resztą stawki miała czołowa trójka: Fabio Quartararo, Maverick Vinales oraz Marc Marquez. Dovizioso był dopiero siódmy, ale mimo to nie traci nadziei na walkę o podium, a nawet i o zwycięstwo. Rok temu pojedynek o triumf przegrał z Marquezem w ostatnim zakręcie wyścigu. Jeśli tak by się też stało w niedzielę, Hiszpan przypieczętuje ósmy tytuł mistrzowski.

„Trzeci rząd nie jest najlepszy, ale myślę, że mamy szansę. Wszyscy jesteśmy bardzo blisko. Nie wiadomo, kto ile naciskał oraz czy w wyścigu nie będą nieco wolniejsi. Jestem całkiem zrelaksowany, postaram się stanąć na podium, to jest nasz cel. Zobaczymy”.

Choć warunki panujące w Tajlandii są ekstremalne, tak wybór miękkiej tylnej opony wydaje się bardzo prawdopodobny. Potwierdza to również Andrea Dovizioso.

„Myślę, że miękka opona będzie mniej więcej wyborem dla wszystkich. Zużycie nie jest zbyt wysokie” – zakończył wicelider klasyfikacji generalnej.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone