MotoGP

Danilo Petrucci - Pramac Racing

Danilo Petrucci: Muszę schudnąć

Zawodnik zespołu Alma Pramac Racing, Danilo Petrucci jest zdania, że cztery kilogramy, które stracił podczas przerwy zimowej przed sezonem 2018 są niewystarczające, aby móc walczyć o tytuł na równi z pozostałymi zawodnikami klasy MotoGP.

Włoski zawodnik od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy fabrycznej ekipy Ducati. 27-latek chce jak najlepiej przygotować się do sezonu 2019 i wykorzystać szansę do walki o tytuł w królewskiej kategorii. Według danych ze strony motogp.com Petrucci mierzący 181 cm wzrostu, waży obecnie 78 kilogramów. Porównując Danilo do chociażby Valentino Rossiego, który waży o dziewięć kilogramów mniej i jest o centymetr wyższy od swojego rodaka, możemy wywnioskować, iż przyszły zawodnik fabrycznego zespołu z Bolonii waży zbyt dużo.

Podczas weekendu wyścigowego w Aragonii, pracowaliśmy przede wszystkim pod kątem przyszłego roku. Staramy się rozwiązać problem z przegrzewaniem się tylnej opony – powiedział Danilo Petrucci.

Problemem nie jest zużycie tylnej opony a właśnie jej temperatura, która w czasie wyścigu jest o 15-18 stopni wyższa niż powinna co wpływa na wydajność ogumienia. Nawet na prostych odcinkach toru, gdzie teoretycznie powinienem schładzać opony nie jestem w stanie tego robić - dodał 27- latek.

Włoch zwraca uwagę na masę swojego ciała, która zdecydowanie przekracza optymalną wagę zawodnika MotoGP.

Podczas przedsezonowych testów w Malezji z ciekawości zważyłem się nagi i moja waga wynosiła 77 kilogramów, gdy założyłem wyścigowy kombinezon razem z całą jego zawartością byłem o czternaście kilogramów cięższy. Muszę po prostu schudnąć. Poprzedniej zimy straciłem cztery kilogramy, ale w tym roku muszę zrzucić jeszcze więcej, jeśli chcę walczyć o tytuł MotoGP. Jestem bardzo zmotywowany, aby osiągnąć swój cel – zakończył mistrz Włoch klasy Superstock z sezonu 2011.

Po czternastu rozegranych wyścigach tegorocznego sezonu MotoGP Danilo Petrucci zajmuje siódmą lokatę z dorobkiem 119 punktów.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone