MotoGP

Dani Pedrosa - Repsol Honda / © Honda Racing Corporation

Dani Pedrosa spróbuje wystartować w GP Ameryk

Zespół Repsol Hondy wydał oświadczenie, w którym poinformował, że kontuzjowany po ostatnim wyścigu Dani Pedrosa spróbuje wystartować w GP Ameryk, które odbędzie się w najbliższy weekend.

Hiszpański zawodnik w początkowej fazie rywalizacji na torze Termas de Rio Hondo zderzył się z Johannem Zarco, w wyniku czego zaliczył silny upadek. Na jego nieszczęście skutkiem tej wywrotki było złamanie prawego nadgarstka. Uraz ten okazał się na tyle poważny, że konieczna była operacja.

Pedrosa poddał się zabiegowi w ubiegłym tygodniu, a następnie rozpoczął rehabilitację. Z tego też powodu niepewny był jego udział w nadchodzącym GP Ameryk. Zespół wydał jednak we wtorek oświadczenie, że mimo niepełnej formy 32-latek spróbuje wystąpić w trzeciej rundzie sezonu, która odbędzie się w dniach 20-22 kwietnia na Circuit of the Americas.

Od operacji zacząłem każdego dnia czuć się coraz lepiej. Wykonywałem ćwiczenia, by zyskać sprawność oraz zmniejszyć stan zapalny. Stopniowo odzyskuję napięcie mięśniowe, co pozwala mi zauważyć pewien postęp. Stąd też trudno poznać nasze prawdziwe możliwości – mówił Dani Pedrosa.

Jedziemy na trudny tor i dopóki nie powrócę na motocykl, nie będę naprawdę w stanie poznać swojej sytuacji. W tej chwili jednak jasnym jest dla mnie, że warto odbyć podróż i spróbować.

Istotna część mojej siły, żeby polecieć do Austin, pochodzi z waszych wiadomości ze wsparciem, więc bardzo wszystkim za nie dziękuję.

Amerykańskie obiekty służą zawodnikom Repsol Hondy. Wygrali oni 14 ostatnich rund w Stanach Zjednoczonych począwszy od wyścigu na torze Indianapolis w 2010 roku. Wtedy triumfował właśnie Dani Pedrosa. Hiszpan również trzykrotnie stawał na podium w Austin – w 2013 i 2014 roku był drugi, a w ubiegłym sezonie trzeci. Na teksańskim obiekcie niepokonany jednak jak na razie jest Marc Marquez.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone