MotoGP

Dani Pedrosa - Repsol Honda Team

Dani Pedrosa kierowcą testowym KTM'a od sezonu 2019

Jak informuje serwis Motorsport.com, Dani Pedrosa zostanie kierowcą testowym KTM’a od przyszłego sezonu. Hiszpański zawodnik ogłosił zakończenie kariery wyścigowej po zakończeniu tego sezonu.

Dani Pedrosa przez całą karierę związany był z Hondą, japoński producent otwarcie mówił, że jest zainteresowany, aby zatrzymać Pedrosę jako kierowcę testowego.

O zatrudnieniu Pedrosy na tym samym stanowisku bardzo zabiegał KTM. Oferta austriackiego producenta okazała się na tyle atrakcyjna, że filigranowy Hiszpan postanowił dołączyć do rodziny KTM’a jako kierowca testowy.

W przeciwieństwie do Michele Pirro kierowcy testowego Ducati, bądź Bradleya Smitha, który od przyszłego sezonu obejmie stanowisko kierowcy testowego Aprili, szefostwo KTM oczekuje, że Pedrosa zrezygnuje z jakichkolwiek dzikich kart i skupi się głównie na rozwoju RC16 podczas testów.

Aktualny sezon może zakończyć się jako najgorszy podczas dotychczasowej kariery zawodnika MotoGP - na jedenaście dotychczas rozegranych wyścigów Pedrosa zajmuje w klasyfikacji generalnej jedenastą lokatę i nie wygrał dotychczas ani jednej rywalizacji.

Podczas ostatniej rundy na torze w Misano Dani Pedrosa potwierdził, że nie towarzyszy mu już Sete Gibernau podczas weekendów wyścigowych.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone