MotoGP

Motocykle MotoGP na torze Silverstone

Carmelo Ezpeleta: Jeżeli nie możemy w niedzielę, będziemy ścigać się w poniedziałek lub we wtorek

Carmelo Ezpeleta, dyrektor generalny Dornsa Sport przyznał, że wyścigi będą przenoszone na poniedziałek lub wtorek, jeśli pojawią się okoliczności, które uniemożliwą ściganie się w zaplanowanym terminie.

Szkoda, ale jest to doświadczenie, od którego możemy, powinniśmy się, uczyć. Musimy zastanowić się, co możemy zrobić, aby się to nie powtórzyło - powiedział Carmelo Ezpeleta.

Ważne jest, aby wszyscy wiedzieli, że jeżeli wyścig nie może odbyć się w niedzielę, przełożymy go na poniedziałek lub wtorek. Przybywamy tutaj, aby się ścigać. Dam znać zawodnikom, że wyścigi będą obywać się zawsze, gdy będzie to możliwe i bezpieczne.

Dyrektor generalny odniósł się również do tego, w jaki sposób zawodnicy są zaangażowani w podejmowanie decyzji.

Zawodnicy stanowią ważną część Komisji Bezpieczeństwa, są jej istotną częścią. W żadnym momencie nie rozważalibyśmy wyścigów, nasze kryteria niewiele różnią się od kryteriów naszych zawodników.

Padło również pytanie o zaciętość rywalizacji między zawodnikami i zespołami.

Kiedy wprowadziliśmy te zasady w życie, nie spodziewaliśmy się, że będą one tak pozytywne w skutkach. Nasza sytuacja była skomplikowana, szukaliśmy większych dochodów. Chcieliśmy promować lepszą równość wobec zespołów i udało nam się to osiągnąć.

Na koniec Ezpeleta wyjaśnia swoje przemyślenia na temat nowych mistrzostw motocykli elektrycznych MotoE , które wystartują już od sezonu 2019.

_Nie jest nam obca ta technologia. Chcemy mieć wyścigi z motocyklami elektrycznymi w ekonomicznie opłacalnym środowisku. Wiemy, jak prowadzić wyścigi i robimy to z tymi, którzy wiedzą najlepiej - zespołami. " – zakończył Ezpeleta.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone