MotoGP

Alvaro Bautista - Angel Nieto Team

Bautista zastąpi Lorenzo w GP Australii

Fabryczny zespół Ducati potwierdził, że Alvaro Bautista zastąpi kontuzjowanego Jorge Lorenzo podczas GP Australii, które odbędzie się w przyszły weekend na torze Phillip Island.

Ostatnie tygodnie są bardzo nieudane dla trzykrotnego mistrza świata MotoGP. Wszystko zaczęło się w pierwszym zakręcie wyścigu o GP Aragonii, gdy z dużym impetem uderzył o asfalt po tym, jak zaliczył high-side. Lorenzo podjął próbę startu w Tajlandii, lecz podczas treningu miał bolesną wywrotkę, w konsekwencji doznając kontuzji nadgarstka. Hiszpan próbował startu na Motegi, jednak po przejechaniu jednego okrążenia, wrócił do alei serwisowej i wycofał się z dalszej części weekendu. Dzisiaj pojawiła się również informacja, iż zawodnik Ducati nie weźmie udziału w GP Australii, o czym też pisaliśmy tutaj.

W obliczu trwającej jeszcze walki o mistrzostwo świata w klasyfikacji zespołowej, ekipa z Bolonii postanowiła, że to Alvaro Bautista zastąpi kontuzjowanego Lorenzo w nadchodzącej rundzie na torze Phillip Island. Jeżdżący dla zespołu Angela Nieto Hiszpan spisał się bardzo dobrze w GP Japonii, zajmując piątą pozycję. Mimo dobrych wyników 33-latek po sezonie zakończy swoją trwającą od 2010 roku przygodę z MotoGP i przeniesie się do serii World Superbike.

Jak dowiedział się portal Motorsport.com, Bautistę zastąpi z kolei Mike Jones, Australijczyk rywalizujący w tym roku w hiszpańskich zawodach klasy Superstock 1000. 24-latek miał już wcześniej okazję startować w królewskiej kategorii Motocyklowych Mistrzostw Świata, gdyż w 2016 roku zastępował w Australii Hectora Barberę, który z kolei zajął w fabrycznej ekipie Ducati miejsce kontuzjowanego Andrei Iannone.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone