MotoGP

Andrea Iannone - Aprilia Racing Team Gresini

Andrea Iannone nie wystąpi w wyścigu o GP San Marino

Z powodu odnowienia się kontuzji lewego barku Andrea Iannone nie weźmie udziału w niedzielnym wyścigu o GP San Marino.

Weekend na torze w Misano nie układał się po myśli włoskiego zawodnika. Zwycięzca GP Austrii z 2016 roku aż trzykrotnie upadał, z czego dwukrotnie w sobotę. Szczególnie bolesny okazał się wypadek w czwartym treningu, po którym został zabrany do centrum medycznego.

Już od pierwszego upadku w Misano Andrea Iannone zaczął odczuwać ból w lewym barku, który już wcześniej miał kontuzjowany. W sobotę uraz ten jeszcze bardziej się pogłębił, co potwierdzono w badaniach w centrum medycznym. Po nich okazało się, że uraz jest zbyt poważny, by Włoch mógł kontynuować rywalizację w GP San Marino.

„Po testach, które przeprowadziliśmy tutaj pod koniec sierpnia, przyjechałem na weekend w Misano bardzo pewny, że sobie dobrze poradzę. Zamiast tego, wszystko szło nie tak od samego początku, a wypadek w pierwszym treningu wszystko uwarunkował” – powiedział Andrea Iannone.

„Ten wyścig był dla mnie niezwykle ważny, ale teraz najważniejszy jest szybki powrót do zdrowia, w najlepszy możliwy sposób”.

Andrea Iannone ma niewiele czasu, by powrócić do dobrej formy fizycznej, gdyż kolejna runda – GP Aragonii – już w przyszły weekend.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone