MotoGP

Andrea Iannone - Aprilia Racing Team Gresini

Andrea Iannone nie weźmie udziału w wyścigu o GP Hiszpanii

Andrea Iannone nie wystartuje w wyścigu na torze Jerez. Włoch doznał kontuzji kostki po wypadku w czwartym treningu.

Zawodnik Aprilli upadł w ostatniej sesji treningowej w bardzo szybkim zakręcie jedenastym. Wywrotka była na tyle poważna, że Włoch musiał zostać zniesiony na noszach. Początkowo jednak nie został zabrany do centrum medycznego, lecz powrócił do swojego garażu. Tutaj jednak odczuwał zbyt duży ból w kostce.

Członkowie zespołu pomogli go więc przetransportować do centrum medycznego, gdzie prześwietlono kontuzjowaną kończynę. Badanie nie wykazało jednak żadnych złamań kości w stawie skokowym. Następnie Iannone pojechał do pobliskiego szpitala w celu kolejnych badań.

Włoski zawodnik nie wziął oczywiście udziału w kwalifikacjach, a jego zespół potwierdził, że start w wyścigu stoi pod znakiem zapytania. Kluczowe miało być badanie zdolności do jazdy przed poranną rozgrzewką. W niedzielę ostatecznie uznano go jednak za niezdolnego do rywalizacji w wyścigu na torze Jerez. 29-latek nie poprawi więc swojego dorobku punktowego - po trzech rundach zgromadził jedynie sześć "oczek".

Mimo wycofania Iannone, barwy Aprilii w GP Hiszpanii reprezentować będzie dwóch zawodników - Aleix Espargaro oraz kierowca testowy, Bradley Smith. 

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone