MotoGP

Andrea Dovizioso - Ducati Team

Andrea Dovizioso odrzuca pierwszą ofertę przedłużenia kontraktu z Ducati

Andrea Dovizioso, lidera klasyfikacji kierowców Motocyklowych Mistrzostw Świata, odrzucił pierwszą ofertę przedłużenia kontraktu ze swoim zespołem Ducati, w którym ściga się od 2013 roku - donosi serwis Motorsport.com.

Obecny kontrakt wicemistrza świata z sezonu 2017 wygasa z końcem tegorocznej rywalizacji, jednak jak poinformował menedżer włoskiej ekipy Davide Tardozzi, Dovizioso odrzucił pierwsza ofertę, która została mu przedstawiona w tym miesiącu.

Jesteśmy daleko od konsensusu - powiedział Simone Battistella, agent Dovizioso. Spotkaliśmy się z Ducati i ostatecznie powiedzieliśmy, że musimy pracować, aby Andrea czuł się komfortowo.

Pozycja Włocha w zespole Ducati jest jednak bardzo silna i mocno ugruntowana, po wygraniu siedmiu z szesnastu wyścigów w ubiegłym roku, a także prowadzeniu w klasyfikacji kierowców w obecnych startach, choć tylko jednym punktem przed Marquezem.

Kierowca nie pyta o coś nadzwyczajnego, nic niemożliwego, na co zasługuje, biorąc pod uwagę pracę, którą wykonuje - kontynuował Battistella. W tej chwili jednak nie jesteśmy bliscy porozumienia.

Odrzucenie pierwszej oferty zespołu Ducati oraz jednoczesne prowadzenie rozmów z Hondą i Suzuki nie powoduje jednak, że Włoch nie chce startować w barwach swojej dotychczasowej ekipy.

Kontrakt Andrei Dovizioso z Ducati na tegoroczny sezon wyścigowy jest warty poniżej dwóch milionów, co daje różnicę aż dziesięciu milionów w porównaniu z zespołowym kolegą, który w chwili obecnej nie radzi sobie na motocyklu Desmosedici i plasuje się dopiero na szesnastej lokacie w klasyfikacji kierowców.

Brak wyników ze strony Hiszpana, a także fakt, że jest na dobrej drodze w rozmowach z Suzuki powoduje, że pozostanie Włocha w Ducati jest niemal pewne.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone