MotoGP

Andrea Dovizioso i Marc Marquez

Andrea Dovizioso: Nie mogę się doczekać rewanżu z Marquezem

Zawodnik ekipy Ducati zapowiedział, że zamierza powalczyć o wygraną i liczy na walkę z Markiem Marquezem w Japonii.

Losy mistrzowskiego tytułu w klasie MotoGP, są już prawie rozstrzygnięte. Na cztery wyścigi przed końcem sezonu w klasyfikacji generalnej prowadzi Marc Marquez. Hiszpan podczas rundy w Japonii, będzie miał pierwszą "piłkę meczową" do wykorzystania, aby przypieczętować swój siódmy tytuł w motocyklowych mistrzostwach świata (piąty w królewskiej klasie).

Mimo, że mistrzostwa są już raczej zamknięte, to w tegorocznej rywalizacji, mieliśmy okazję oglądać kilka fantastycznych pojedynków pomiędzy obrońcą mistrzowskiego tytułu a Andreą Dovizioso. Podczas ostatniego wyścigu doszło do pięknego pojedynku pomiędzy wcześniej wspomnianymi zawodnikami. Ostatecznie zwycięskiego z tej walki wyszedł Marquez, ale "Desmo Dovi" już zapowiada, że będzie chciał się zrewanżować swojemu hiszpańskiemu rywalowi.

Po wyścigu w Tajlandii powiedziałbym, że walka o tytuł dobiegła już końca, więc najważniejszą rzeczą dla nas będzie kontynuowanie ciężkiej pracy w pozostałych wyścigach – powiedział Włoch.

Tor Motegi jest obiektem, który bardzo lubię, ponieważ jest tu wiele ostrych hamowań. Ważne jest tu również przyspieszanie motocykla, więc uważam, że mamy duże szanse na walkę o zwycięstwo.

Nie mogę się doczekać tego weekendu, ponieważ chcę rewanżu z Marquezem. Stoczyliśmy fantastyczną walkę na Buriram i chciałbym takiej walki również w Japonii, tylko z innym finałem – dodał Andrea Dovizioso.

Przypomnijmy, że szanse na tytuł w klasie MotoGP, mają trzej zawodnicy. Liderem mistrzostw wciąż pozostaje Marc Marquez, który ma 77 punktów przewagi nad Andreą Dovizioso. Trzeci Valentino Rossi, traci do 25-latka 99 "oczek".

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone