MotoGP

Aleix Espargaro - Aprilia

Aleix Espargaro zostaje w Aprilii na kolejne dwa sezony

Zespół fabryczny Aprilia potwierdził podpisanie kontraktu z 28-latkiem na lata 2019 i 2020.

Aleix Espargaro w 2014 roku reprezentując zespół Forward Yamaha wywalczył swoje jak dotychczas jedyne podium w MotoGP. Był to najlepszy sezon w jego karierze, a w kolejnym otrzymał szansę startów w fabrycznej ekipie Suzuki. Po dwóch niezbyt pozytywnych latach, Hiszpan przeniósł się do Aprilii.

Częste awarie techniczne motocykla włoskiego producenta były dla niego frustrującą sytuacją. W związku z tym postanowił, że zdecyduje o przedłużeniu kontraktu z Aprilią dopiero, gdy zobaczy poprawę w osiągach motocykla RS-GP.

Jestem bardzo zadowolony z tego, że zostanę w Aprilii na kolejne dwa lata. Po raz pierwszy w mojej karierze mam możliwość stabilności i to jest ważne do poprawy oraz wspólnego rozwoju. Mam jeden cel, manię, aby osiągnąć podium maszyną RS-GP – powiedział Aleix Espargaro.

Zespół fabryczny Aprilii jest zarządzany przez ekipę Gresiniego od 2015 roku. Obecne porozumienie między tymi dwoma podmiotami wygasa w tym roku, ale należy się spodziewać, że zostanie ono przedłużone.

Przedłużenie umowy jest przede wszystkim uznaniem dla Aleixa. Jest szybkim zawodnikiem i wzorowym profesjonalistą. Od momentu, gdy do nas dołączył, zaraził swoją pasją i motywacją cały garaż. Jego zaangażowanie we wzrost RS-GP jest nieocenione i jestem przekonany, że kolejne dwa lata pozwolą nam osiągnąć ważne wyniki – przyznał Romano Albesiano.

Zdecydowanie mniej pewny swojej przyszłości jest drugi z zawodników Aprili – Scott Redding. Niewykluczone, że po trudnym początku sezonu, nie dostanie angażu na kolejny rok. Wśród jego potencjalnych następców wymienia się Adreę Iannone czy Danilo Petrucciego.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone