MotoGP

GP Walencji było ostatnim wyścigiem w karierze Jorge Lorenzo. Pięciokrotny mistrz świata ukończył rywalizację na trzynastym miejscu i odchodzi z tego sportu jako radosny, wolny człowiek.

Marc Marquez zajął dopiero jedenaste miejsce w kwalifikacjach na torze Sepang po tym, gdy na początku pomiarowego okrążenia zaliczył potężny uślizg tylnego koła. Było to konsekwencją jazdy za Fabio Quartararo, lecz jak sam przyznał, planował jechać za innym zawodnikiem.

Finiszując na drugiej pozycji w GP Japonii, Fabio Quartararo zapewnił sobie tytuł debiutanta roku w sezonie 2019. Francuz może osiągnąć w tym roku jeszcze większy sukces, gdyż ma realne szanse na wywalczenie trzeciego miejsca w klasyfikacji generalnej.

Choć w 2014 roku Marc Marquez wygrał 13 wyścigów, z czego aż 10 z rzędu, tak zawodnik uważa, że był to dla niego gorszy sezon niż obecny. Hiszpan w Tajlandii, na cztery rundy przed końcem zmagań, zapewnił sobie już ósmy tytuł motocyklowego mistrza świata.