MotoGP

Fabio Quartararo, podczas swojego pierwszego startu w kategorii MotoGP będzie miał zaledwie 19 lat i 324 dni. Najstarszy zawodnik w stawce „królewskiej” klasy, Valentino Rossi w lutym świętował okrągłe czterdzieste urodziny.

Indonezja w porozumieniu z organizatorem Motocyklowych Mistrzostw Świata – Dorną podpisała umowę na zorganizowanie wyścigu ulicznego. Pierwsze Grand Prix w tym kraju ma odbyć się w roku 2021.

Choć dochodzący do zdrowia po operacji ramienia Marc Marquez był najszybszy pierwszego dnia testów w Sepang, tak na razie nie jest w stanie przejechać dystansu wyścigu.

Zanim rozpoczną się oficjalne przedsezonowe testy na torze Sepang, na malezyjskim obiekcie przeprowadzony zostanie w dniach 1-3 lutego prywatny test Shakedown. Udział w nim wezmą m.in. zespoły fabryczne takie jak KTM czy Aprilia.

Dani Pedrosa, który od sezonu 2019 pełni funkcję zawodnika testowego w zespole KTM, będzie musiał poddać się operacji prawego obojczyka. Uraz ten nie wynika z pojedynczej kontuzji, lecz z ciągłego przeciążenia kończyny.

Mistrz Świata klasy Moto2 z sezonu 2017 jest podekscytowany dołączeniem do zespołu Petronas Yamaha Sepang Racing Team. Włoski zawodnik przyznaje, że przed jego ekipą jest jeszcze bardzo dużo pracy, aby cokolwiek znaczyć w królewskiej klasie.

Podczas ostatniej rundy MotoGP na torze Sepang doszło do spotkania komisji do spraw bezpieczeństwa, na którym ustalono zmiany przepisów w MotoGP na sezon 2019.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone