Inne

Wójcik Racing Team

Przedwczesny koniec 24h Le Mans dla Polaków

Polscy motocykliści Wójcik Racing Teamu musieli wycofać się z prestiżowego 24-godzinnego wyścigu na francuskim torze Le Mans po sześciu godzinach rywalizacji.

Czwórka w składzie Marek i Paweł Szkopek oraz Paweł Górka i Daniel Bukowski zakończyła kwalifikacje do drugiej rundy mistrzostw świata FIM EWC na trzydziestej drugiej pozycji w stawce sześćdziesięciu zespołów z całego świata i liczyła na udany wyścig za sterami ponad 200-konnej Yamahy R1 z numerem #77.

Wkrótce po starcie Polacy przebili się na dwudzieste trzecie miejsce, ale po pięciu godzinach i przejechaniu w sumie 132 okrążeń ich motocykl wrócił do zespołowego garażu po awarii silnika w pierwszym, najszybszym zakręcie toru. Choć mechanicy przez kolejną godzinę próbowali naprawić jednostkę napędową, ostatecznie nie było to możliwe i po sześciu godzinach od startu ekipa musiała oficjalnie wycofać się z rywalizacji.

Przyjechaliśmy do Le Mans z dużymi aspiracjami, a w treningach i kwalifikacjach pokazaliśmy nie tylko bardzo dobre tempo, ale także świetną pracę zespołową – powiedział szef ekipy Grzegorz Wójcik.

Po dobrych kwalifikacjach od początku wyścigu mieliśmy kilka drobnych problemów. Najpierw z ciśnieniami w oponach, a później z tzw. „zabierakiem” tylnego koła, ale mimo wszystko nasi zawodnicy jechali szybko i równo. Niestety, po pięciu godzinach posłuszeństwa odmówił silnik, którego nie dało się już naprawić i musieliśmy wycofać się z rywalizacji. Jest nam bardzo przykro, ale czasami takie są uroki wyścigów długodystansowych. Z pewnością wyciągniemy wnioski z całego tego weekendu i wrócimy silniejsi na kolejną rundę FIM EWC na Słowacji.

Bardzo dziękuję naszym zawodnikom za bardzo dobrą jazdę i mechanikom, którzy przez cały weekend w pocie czoła bezbłędnie pracowali nad motocyklem. Przede wszystkim dziękuję jednak niesamowitym, polskim kibicom, którzy od początku weekendu mocno nas dopingowali.

Wójcik Racing Team wróci na tor już 12 maja, podczas wyścigu trzeciej rundy FIM EWC 2017-2018, ośmiogodzinnych zmagań na torze Slovakiaring na Słowacji. Tydzień wcześniej na tym samym obiekcie rozpocznie się sezon międzynarodowej serii Alpe Adria.

Źródło: Media4Racing

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone