Inne

Michał Broniszewski / Graff Racing / Ligier JS P3

Michał Broniszewski: Ciasny kokpit Ligiera

Michał Broniszewski wyjątkowo wcześnie rozpoczyna sezon 2018 startem w wyścigu 3x3H Dubai na torze w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Zmiennikiem warszawskiego kierowcy w kokpicie prototypu Ligier JS P3 z silnikiem Nissan V8 o mocy 420 KM kategorii LMP3, wystawionego przez francuski zespół Graff Racing będzie Włoch Giacomo Piccini.

Dla warszawskiego kierowcy będzie to pierwszy start po zwycięstwie w grudniowym wyścigu Gulf 12 Hours na torze w Abu Dhabi.

To chyba pierwszy wyścig na świecie w tym roku, nie można więc wcześniej rozpocząć sezonu! – powiedział pół żartem Michał Broniszewski. Dla nas weekend już się rozpoczął. W czwartek zrobiliśmy odlewy wkładki fotela. W piątek czekają nas pierwsze jazdy w trakcie trzygodzinnej prywatnej sesji testowej. Myślę, że ten czas powinien nam wystarczyć, aby poznać samochód.

Na razie mogę powiedzieć tyle, że kokpit Ligiera jest ciasny i krótki. Przy moim wzroście 188 cm i długich nogach trudno mówić o komfortowej pozycji! To spore zaskoczenie, bo wcześniej jeździłem różnymi prototypami i zawsze po dostosowaniu pozycji pedałów i wkładki fotela było mi dość wygodnie. Kokpit nie ma wymuszonej wentylacji, tylko otwór przed kierowcą daje szanse na odrobinę świeżego powietrza. Przy ciepłej, a może nawet gorącej pogodzie może być to sporym problemem.

Bardzo się cieszę z tego, że jedziemy razem z Giacomo, którego znam doskonale i z którym startowałem przez kilka sezonów w serii Blancpain. Zespół Graff Racing ma duże bagażem doświadczenie wyścigowe, dlatego liczymy na dobry wynik. Zobaczymy, jak wypadniemy jako nowicjusze w prototypie Ligier - dodał Polak.

Jak wspomniał Michał Broniszewski, weekend w Dubaju rozpocznie się od sesji testowej, która została zaplanowana na piątek. Na sobotę organizatorzy zaplanowali sesję testową, kwalifikację oraz pierwszy trzygodzinny wyścig, natomiast na niedzielę dwa pozostałe wyścigi.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone