Inne

Fernando Alonso

Fernando Alonso gotowy na 24H Daytona

Dwukrotny mistrz świata F1 Fernando Alonso, wróci za kierownicę samochodu wyścigowego już pod koniec tego tygodnia, ponieważ właśnie wtedy rozpoczną się oficjalne przygotowania do 24 – godzinnej rywalizacji na Florydzie.

Lider McLarena dołączył do zespołu United Autosport, którego współwłaścicielem jest dyrektor wykonawczy McLarena, Zak Brown. Rywalizacja na Daytona to klasyk wytrzymałościowy, który jest próbą przed legendarnym Le Mans. W tym tygodniu, Alonso podobnie jak jego partnerzy zespołowi, odbędzie trzydniowe testy w dniach 5 – 7 stycznia.

To prawdziwa przyjemność wrócić i rywalizować przed fanami ze Stanów Zjednoczonych - powiedział Hiszpan.

Przez niespełna rok, biorę udział w dwóch legendarnych wyścigach. Jestem niezwykle z siebie dumny! Zawsze chciałem rzucić wyzwanie samemu sobie, by sprawdzić się w innych kategoriach sportów motorowych, ponieważ to jest to, czego potrzebuję, by stać się lepszym kierowcą.

Wyjście poza moją strefę komfortu poprzez udział w tak kultowym wyścigu jak 24 godziny Daytona jest po prostu niesamowite! Nie mogę się już doczekać ścigania dla United Autosports, panujących europejskich mistrzów LMP3.

Fernando Alonso testował model LMP1 wraz z Toyotą, by później przenieść się na testy Ligiera JS P217 w listopadzie podczas dnia na torze Motorland Aragon. Dwukrotny mistrz świata F1 z sezonów 2005 i 2006 będzie rywalizował autem numer dwadzieścia trzy wraz z Lando Norrisem i Philem Hansonem.

Podczas listopadowego testu w Hiszpanii każdy sprawił, że czułem się niezwykle. Stałem się częścią rodziny i dlatego z przyjemnością spędzę więcej czasu z zespołem i moimi kolegami z drużyny. Czekam by wskoczyć w samochód jeszcze raz i przejechać się tym słynnym owalem – oznajmił Lider McLarena.

Ostatnie kilka miesięcy spędziłem oglądając 24-godzinną rywalizację na Daytona. To sprawiło, że jeszcze bardziej chciałem sam siebie przetestować. To będzie niesamowite wydarzenie.

Szef McLarena Zak Brown pytany o występ Alonso powiedział, że pierwsze testy wypadły świetnie. Natomiast drugi właściciel zespołu United Autosports Richard Dean opisał je, jako niezwykle imponujące.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez zespół, Fernando Alonso ukończył wówczas 98 okrążeń, wykonując przejazdy z różnym poziomem docisku oraz paliwa.

United Autosports wystawi również drugą ekipę, ponieważ ma do dyspozycji dwa modele LSPIER JSP217. Znaleźli się w niej Bruno Senna, Paul di Resta, Will Owen i Hugo de Sadeleer. Na liście startowej do wyścigu 24H Daytona widnieje również nazwisko Lance Strolla, który jest etatowym kierowcą zespołu Williams Formuły 1.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone