Inne

Racing for Poland

Druga polska załoga wystartuje w European Le Mans Series

Racing for Poland to druga polska załoga, po Inter Europol Competition, która wystartuje w European Le Mans Series na torze Monza we Włoszech i tym samym zadebiutuje w klasie LMP3.

Podczas drugiej rundy ELMS na torze Monza dla zespołu z numerem #95 rywalizować będą Tomasz Blicharski, Henning Enqvist i Alex Fontana.

Zespół Racing for Poland rozwijający się pod nadzorem Stefana Romeckiego, który obecnie współpracuje z Team Virage, został zaangażowany do swojego pierwszego wyścigu w Europejskiej Serii Le Mans (ELMS) - powiedział Tadeusz Romecki, szef A3SR.

Załoga w składzie: Tomasz Blicharski, Henning Enqvist i Alex Fontana postara się popchnąć do granic możliwości prototyp LMP3, aby wynagrodzić cierpliwość i ciężką pracę włożoną przez całą ekipę w celu osiągnięcia tego ważnego etapu.

Utworzenie ekipy wyścigowej Racing for Poland stało się rzeczywistością w niespełna trzy tygodnie po ogłoszeniu tego faktu na antenie Eurosport Polska, podczas transmisji 24-godzinnego wyścigu Le Mans - kontynuuje Romecki.

W czwartek, szóstego lipca, tuż po wyjeździe z fabryki, Ligier JSP3 w barwach nowego zespołu zaliczył swoje pierwsze testowe okrążenia na torze Magny Cours we Francji.

Najbliższa runda European Le Mans Series odbędzie się 11-13 maja na torze Monza. Na pierwszy trening kierowcy wyjadą w piątek, który wystartuje o 11:45 a zakończy się o 13:15. W sobotę na kierowców i zespoły czeka drugi trening (09:15-10:45) oraz sesja kwalifikacyjna (14:00-14:10), która potrwa jedynie dziesięć minut, natomiast w niedzielę o godzinie 12:30 wystartuje czterogodzinny wyścig.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone